Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Świąteczne przygotowania ukraińskich pierwszoklasistów

2021-01-04 10:12:38 (ost. akt: 2021-01-04 10:18:53)

Autor zdjęcia: Archiwum SP 8 w Bartoszycach

Przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia (w języku ukraińskim: Різдво Христове — Rizdwo Chrystowe) w Szkole Podstawowej nr 8 z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach miały nieco inny charakter. Nie było ulubionych przez uczniów warsztatów kolędniczych, spotkania ze Św. Mikołajem oraz klasowych spotkań przedświątecznych i wspólnego kolędowania.

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne szkoły w Polsce zostały zamknięte i wszyscy uczniowie od końca października rozpoczęli zdalne nauczanie, pokonując różne bariery.

Najbardziej codziennych zajęć w szkole i kontaktów z kolegami brakuje naszym najmłodszym uczniom, a szczególnie pierwszoklasistom, którzy tak niedawno z wielkim zapałem rozpoczęli edukację szkolną, cieszyli się każdym dniem pobytu w szkole, wspólnymi zabawami podczas przerw. Oni też bardzo cieszą się na widok swojej pani podczas wideolekcji i żywo reagują na różne inicjatywy edukacyjne.

Przygotowując się do świat, w tym roku w formie zdalnej, dzieci chętnie uczyły się wierszy i piosenek o tematyce bożonarodzeniowej, kolędowały i poznawały tradycje bożonarodzeniowe, które kultywowane są w ukraińskich i polskich rodzinach.

Ze szczególnym zaangażowaniem pierwszoklasiści przygotowywali, zgodnie z instrukcją nauczyciela, ozdoby i dekoracje świąteczne: Mikołaje, renifery, aniołki, choinki, pachnące stroiki. Efekty swojej pracy chętnie prezentowali kolegom i koleżankom przed kamerą podczas wideolekcji.

Zaangażowanie dzieci było tak wielkie, że w domu powstały małe galerie artystyczne, przedstawiające różnorodne prace, które z pewnością długo przypominać będą te nietypowe święta Bożego Narodzenia w czas epidemii i narodowej kwarantanny, które według kalendarza juliańskiego obchodzone będą 7 stycznia.

Niech nadchodzący rok 2021 przyniesie dobre i radosne wieści dla uczniów, rodziców i wszystkich pracowników oświaty w całej Polsce, abyśmy szybko powrócili do normalności życia szkolnego i codziennego, której wszystkim tak bardzo brakuje.

Lubomira Tchórz


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages