Trampkarze Legii-Bart po rundzie jesiennej. Trener podsumowuje rozgrywki

2020-11-19 10:08:53(ost. akt: 2020-11-19 10:15:33)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W ostatnim meczu rundy jesiennej Legia-Bart Bartoszyce przegrała u siebie 0:3 (0:2) z Roną 03 Ełk. Tym samym nasza drużyna zakończyła rywalizację z bilansem trzech zwycięstw i jedenastu porażek, co w końcowym rozrachunku oznacza spadek z ProTrainUp Ekstraklasy.
Przemysław Mikulak, trener Legii-Bart:Do sezonu przystąpiliśmy z kadrą liczącą 15 zawodników. Trzech naszych graczy odeszło bowiem do Jagiellonii Białystok, Olimpii Elbląg oraz Żuri Olsztyn. Dwóch z nich przez lata stanowiło trzon drużyny.

Runda miała dwa oblicza. Pierwsze mecze przegrywaliśmy bardzo wysoko. Często kończyły się one stratą około 10 bramek. W rundzie rewanżowej zaczęliśmy grać bardziej agresywnie, dzięki czemu wyniki do końca były niewiadome.

Bardzo żałujemy kilku spotkań, w których byliśmy piłkarsko lepsi, lecz przeciwnik wygrywał ponieważ był większy, szybszy. Tak było na przykład w Ełku. Do 77 minuty, gramy dwa razy 40 minut, prowadziliśmy 2:1. Sędzia podyktował jednak gospodarzom rzut karny, rywale wyrównali, a 3 minuty później poszli za ciosem i strzelili gola na 3:2.

Warto też wspomnieć, że większość drużyn grała rocznikiem 2006. My nie mieliśmy takiej możliwości. Nasz zespół to połowa z 2006 i 2007, a jeden zawodnik nawet z rocznika 2008.

Podsumowując nasza grę w ekstraklasie szukamy pozytywów. Na pewno takim będzie gra z najlepszymi drużynami z naszego województwa, a co za tym idzie, była to runda, w której bardzo dużo się nauczyliśmy. Jeśli wyciągniemy z niej wnioski, w przyszłości wyjdzie nam to na dobre.