Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Pokaz mody patriotycznej w przedszkolu nr 2 w Bartoszycach

2020-11-14 09:58:44 (ost. akt: 2020-11-14 10:04:53)

Autor zdjęcia: Danuta Banach

Pod hasłem "Biało-czerwone to barwy ulubione" w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach obchodzono Święto Niepodległości. Były występy małych artystów, wykonywanie prac plastycznych oraz pokaz mody patriotycznej.

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Przygotowując się do obchodów Święta Niepodległości dzieci z grypy „Skrzaty” poznawały symbole narodowe, uczyły się piosenek, wierszy i układów tanecznych o tematyce patriotycznej.

Wykonywały prace plastyczne na temat symboli narodowych. Była to wspaniała okazja do kształtowania postaw patriotycznych naszych przedszkolaków. 12 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy uroczyście ten dzień.

Część artystyczna była poprzedzona odśpiewaniem hymnu państwowego. Dzieci zaprezentowały uroczystą inscenizację choreografii do utworu „Spring Chopina”, śpiewały piosenki patriotyczne. Tego dnia w naszej grupie odbył się POKAZ MODY PATRIOTYCZNEJ, dzieci wystąpiły w strojach przygotowanych wspólnie z rodzicami, każdy strój miał barwy Flagi Narodowej, bo biało-czerwone to barwy ulubione.

Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.

Monika Mysiewicz, Danuta Banach


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Polak Patriota #3006370 | 10.10.*.* 14 lis 2020 20:11

  Dziękujemy Wam za tak szlachetną i patriotyczną uroczystość. Jestem dumny i zapewno nie jestem odosobniony w tych odczuciach ,że mamy tak wspaniałych nauczycieli i opiekunów naszych najmłodszym dzieci .Serdeczne podziękowania dla rodziców ,ktorzy od najmłodszych lat wpajają swoim dziciom patriotyczne wartości. Czytam ten artykul razem z rodziną i ze wzruszenia łezka zakręciła mi się w oku. Dziękujemy

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. warmiak1 #3006038 | 82.145.*.* 14 lis 2020 10:19

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Race , kamienie , pałki , gest zamawiania pięciu piw i rasistowskie. Okrzyki też były ?

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages