Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Wiemy, kto wyremontuje budynek dworca kolejowego. Miasto rozstrzygnęło przetarg

2020-11-12 09:30:53 (ost. akt: 2020-11-12 09:37:55)
Przejęty przez urząd miasta budynek dworca kolejowego w Bartoszycach

Przejęty przez urząd miasta budynek dworca kolejowego w Bartoszycach

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Urząd Miasta Bartoszyce zdecydował, kto wyremontuje budynek dawnego dworca kolejowego oraz jego najbliższe otoczenie. W przetargu na tę inwestycję wpłynęły dwie oferty.

Swoje oferty złożyły Przedsiębiorstwo Usługowe Adam Stadnik z Korsz oraz konsorcjum firm Dartrans Dariusz Szutowicz z Wiatraka k. Bartoszyc (lider) i Bog-Dach Sp. z o.o. z Kiertyn Wielkich pod Bartoszycami (partner). Obie jednak przekraczały kwotę, jakie miasto zamierza przeznaczyć na inwestycję (4,8 mln zł).

W końcu jednak przetarg rozstrzygnięto. Było to możliwe dzięki uchwale Rady Miasta Bartoszyce, która podczas ostatniej sesji przegłosowała zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Bartoszyce na lata 2020-2035. Zwiększono w niej o 313 800 zł kwotę przewidzianą w przyszłym roku właśnie na przebudowę budynku dawnego dworca kolejowego.

Zwycięzcą przetargu zostało konsorcjum firm Dartrans i Bog-Dach. Ich oferta opiewała na 5 187 259,71 zł. Termin realizacji inwestycji określono na 20 listopada przyszłego roku, zaś okres gwarancyjny to 84 miesiące.

Jak można przeczytać w Specyfikacji istotnych warunków zamówienia, inwestycja ma polegać na przebudowie budynku po dworcu kolejowym oraz zagospodarowanie okolicznego terenu. "W budynku planuje się kompleksowy remont parteru, wymianę okien i drzwi w całości obiektu, nowe instalacje, remont najbliższego otoczenia wraz z wymianą nawierzchni placu Dworcowego i wykonaniem kanalizacji deszczowej ul. Hubalczyków".

Wyremontowany budynek będzie spełniał rolę centrum aktywności lokalnej i ma być przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

kwk

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages