Piąty medal Urszuli Sipko podczas kolarskich międzywojewódzkich mistrzostw młodzików

2020-10-27 10:48:06(ost. akt: 2020-10-27 10:49:24)
Pierwsza z lewej Urszula Sipko

Autor zdjęcia: LKK Warmia Biskupiec/Facebook

Swój piąty w ostatnich tygodniach medal międzywojewódzkich mistrzostw młodzików wywalczyła Urszula Sipko (UKS Przyjaźń Bartoszyce).
Podczas zawodów w okolicach Szczytna nasza kolarka zdobyła srebro w jeździe indywidualnej na czas. Wytyczoną trasę szybciej od niej pokonała jedynie Kinga Rybkiewicz z Warmii Biskupiec. Sipko straciła do niej blisko 23 sekundy. Trzecią w końcowej klasyfikacji Marcelinę Świderską z Opty-Mazowsze Grodzisk wyprzedziła o 5 sekund.

W ciągu ostatnich kilku tygodni Urszula Sipko pięć razy stawała na podium MMM, czyli najważniejszej w sezonie imprezy dla młodzików.

Trzy medale zawodniczka Przyjaźni wywalczyła na torze, gdzie była najlepsza w wyścigu na kilometr, zajęła drugie miejsce na 250 m oraz była trzecia, razem z klubową koleżanką Amelią Kaczmar, w sprincie drużynowym.

Z kolei na szosie Sipko była jeszcze druga w wyścigu ze startu wspólnego.