Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

W mieście stoją już dwa pojemniki na plastikowe nakrętki

2020-10-23 10:57:34 (ost. akt: 2020-10-23 11:09:10)
Pojemnik na plastikowe nakrętki stojący przy Starostwie Powiatowym w Bartoszycach

Pojemnik na plastikowe nakrętki stojący przy Starostwie Powiatowym w Bartoszycach

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Bartoszyce dołączyły do wielu polskich miast, w których stanęły metalowe pojemniki w kształcie serca, do których można wrzucać plastikowe nakrętki.

Najpierw ustawiono pojemnik przy starostwie powiatowym. Natomiast dzisiaj, w piątek 23 października, czerwone serce stanęło na terenie centrum rekreacyjnego przy ul. Korczaka.

Okazuje się, że pomysł pracowników starostwa powiatowego był strzałem w dziesiątkę. Pojemnik ustawiony przy tym urzędzie zapełnia się bowiem bardzo szybko.

— Czasami nie nadążam z telefonami do Zakładu Gospodarki Odpadami z prośbą o opróżnienie pojemnika — śmieje się Katarzyna Basak, naczelnik Wydziału Pozyskiwania Środków Zewnętrznych, Promocji i Strategii Starostwa Powiatowego w Bartoszycach. — Nawet teraz widzę, że pojemnik jest zapełniony już w połowie, chociaż był już dzisiaj opróżniany (rozmawialiśmy przed g. 11 — red.). W jednej akcji pomagamy potrzebującej osobie, dbamy o proekologiczną postawę oraz dokonujemy selektywnej zbiórki odpadow — dodaje.

Jak powiedziała Katarzyna Basak, nakrętki zabierają z pojemników pracownicy Zakładu Gospodarki Odpadami. Zostaną one później sprzedane, a pieniądze z tego tytułu trafią do rodziców 8-letniej Julki z Bartoszyc. Dziewczynka od urodzenia zmaga się z wieloma trudnościami (wodogłowie wrodzone, dziecięce porażenie mózgowe, wada serca, niedosłuch, niedowidzenie). Pieniądze pomogą w rehabilitacji.

Akcja zbierania nakrętek dla Julii potrwa do końca maja przyszłego roku. Nakrętki można oddawać także w siedzibie ZGO przy ul. Zbożowej w Bartoszycach, od poniedziałku do piątku w g. 7-15.


kwk

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kierowca bombowca #2992823 | 82.145.*.* 26 paź 2020 09:18

    Jak wam nie wstyd zbierać jakieś śmieci na pomoc kalekiemu dziecku a za plecami wyborców wprowadzać obowiązek rodzenia kalekich dzieci? Do pana to pytanie panie starosto z PiS. Najpierw zagwarantujcie PAŃSTWOWĄ dożywotnią pomoc materialną i niematerialną rodzinom kalekich dzieci a potem wymagajcie od matek i ojców poświęcenia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages