Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Szpital powiatowy wstrzymuje planowe przyjmowania pacjentów

2020-10-21 09:00:15 (ost. akt: 2020-10-21 13:21:27)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Dyrektor Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Bartoszycach Sławomir Wójcik poinformował o zmianach w funkcjonowaniu placówki.

Najważniejsza zmiana jest taka, że od poniedziałku 26 października szpital wstrzymuje planowe przyjęcia pacjentów.

— Jest to zalecenie Narodowego Fundusz Zdrowia. Oczywiście będziemy podchodzić do tego ze zdrowym rozsądkiem, ale możliwe przyjęcia i operacje będą przesuwane na inne terminy — powiedział Sławomir Wójcik.

— Zalecenie NFZ wynika z tego, że musimy stworzyć miejsca dla potencjalnych pacjentów covidowych, których mielibyśmy leczyć w naszych szpitalu, gdyby zaszła taka potrzeba, choć na razie takie decyzje nie zostały podjęte — dodał dyrektor.

Wójcik poinformował również o pozytywnych wynikach na obecność koronawirusa wśród szpitalnego personelu. Stąd też prośba do pacjentów odwiedzających poradnię pulmonologiczną.

— Prosimy o to, by zgłaszali się do niej jedynie pacjenci potrzebujący niezbędnej pomocy. Inni, którzy mogą z wizytą poczekać, niech wstrzymają się z nią dwa tygodnie — powiedział Wójcik.

Dyrektor poinformował jeszcze, że do końca przyszłego tygodnia nieczynna będzie niepubliczna poradnia alergologiczna, mieszcząca się w budynku przy ul. Wajdy.

kwk

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages