Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Pasowanie pierwszaków w szkole w Żydowie

2020-10-16 07:32:52 (ost. akt: 2020-10-16 07:37:22)

Autor zdjęcia: J. Siwińska

Uczniowie klasy pierwszej szkoły w Żydowie są już pełnoprawnymi uczniami. 15 października zostały symbolicznie pasowane, złożyły przysięgę na szkolny sztandar i zaprezentowały swe umiejętności.

Jak co roku w październiku w Szkole Podstawowej w Żydowie odbyło się pasowanie na ucznia. To moment, na który czeka każdy pierwszoklasista. To podniosła chwila, która pomaga dziecku zrozumieć, że chodzenie do szkoły jest nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem; że to istotny element życia człowieka, z którego każdy może być dumny.

Ta wieloletnia, polska tradycja jest chętnie kontynuowana w każdej szkole. 

W tym roku uroczystość została przygotowana 15 października 2020 roku pod kierunkiem wychowawczyni klasy pierwszej pani Elżbiety Grzyb.

Pasowanie składało się z część artystycznej z wierszami i piosenkami oraz pasowania wraz ze złożeniem ślubowania.

Dzieci zaprezentowały nabyte umiejętności. Były wiersze i piosenki o szkole, przyjaźni, książkach. Poważnie brzmiały przez nich wypowiedziane słowa przysięgi. 

Za sprawą ogromnego ołówka zostały włączone do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie.

W tym dniu gościliśmy w naszej szkole wójta gminy pana Andrzeja Dychę, który w związku z Dniem Edukacji Narodowej, mającym miejsce 14 października, złożył podziękowania wszystkim pracownikom zaangażowanym w pracę na rzecz oświaty oraz wręczył nagrodę wójta pani Elżbiecie Kubiszewskiej.

Pani dyrektor również złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała pierwszoklasistom za piękny program artystyczny i także wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły.

Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Samorząd Uczniowski również podziękowali pedagogom za trud i wychowanie.

J. SiwińskaPolub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages