Poniedziałek, 30 listopada 2020. Imieniny Andrzeja, Maury, Ondraszka

Koronawirus nie omija sklepów wielkopowierzchniowych

2020-10-06 16:35:15 (ost. akt: 2020-10-06 20:19:57)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Kilkoro pracowników ze sklepu sieci Lidl w Bartoszycach zostało zakażonych koronawirusem. Do poniedziałku 12 października sklep będzie czynny w godz. 6 - 20. Obiekt został zdezynfekowany a przedstawiciele sieci zapewniają, że bezpieczeństwo pracowników i klientów jest dla nich najważniejsze.

Gdy kilka dni temu uzyskaliśmy informację, że zakażenie koronawirusem wykryto u pracownika jednego ze sklepów wielkopowierzchniowych w Bartoszycach zadaliśmy odpowiednie pytania skierowane do biura prasowego tej sieci.

Pytaliśmy m.in. o liczbę zakażonych pracowników i o to jakie działania zostały podjęte w tym sklepie.

Dziś po południu otrzymaliśmy odpowiedź. Oto ona:

Dzień dobry Panie Redaktorze,
w odpowiedzi na Pana pytanie chcielibyśmy poinformować, iż bezpieczeństwo pracowników i klientów jest dla nas najważniejsze. Od początku marca wprowadziliśmy wiele dodatkowych rozwiązań, aby je zapewnić.

Nasi pracownicy są wyposażeni w przyłbice ochronne – środek ochrony osobistej chroniący jednocześnie jamę ustną, nos i oczy, a stanowiska kasowe zostały odgrodzone szybą ochronną wykonaną z plexi. Warto zaznaczyć, że pracownicy wszystkich sklepów oraz biur nieustannie mają dostęp do środków do dezynfekcji. Miesięcznie zużywamy ponad 20 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji, który kupujemy od polskiego producenta. Ponadto nasi klienci mogą skorzystać ze specjalnych stacji do automatycznej dezynfekcji, które dostępne są w każdym sklepie Lidl Polska. W komunikatach głosowych w sklepach oraz na naszej stronie internetowej lidl.pl wciąż przypominamy wytyczne Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące prawidłowego mycia rąk czy stosowania zasad ochrony podczas kichania czy kaszlu.

W Lidl Polska zatrudniamy ponad 23 tysiące pracowników, którzy pracują w ponad 700 sklepach, centrach dystrybucji, biurach ekspansji oraz centrali. Chcemy mieć pewność, że wszyscy pracownicy sklepów są w pełni zdrowia.

Kiedy tylko pojawiła się informacja o możliwej infekcji jednego z pracowników sklepu w Bartoszycach, został niezwłocznie skierowany na badania. Również cała załoga sklepu została przebadana pod kątem obecności COVID-19, a pracownicy zostali skierowani na kwarantannę. Dla bezpieczeństwa dokonywania zakupów niezwłocznie przeprowadziliśmy dezynfekcję całego obiektu. Sklep do poniedziałku 12 października będzie funkcjonował w godzinach 6:00-20:00.

Odnosząc się do zdrowia naszych pracowników, pragniemy jeszcze raz podkreślić, iż wprowadzamy liczne środki ostrożności, aby je zapewnić. Zgodnie z przepisami prawa, nie udzielamy szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia naszych pracowników.

Dziękujemy za pytanie oraz zachęcamy do kontaktu w przyszłości.

Z poważaniem
Aleksandra Robaszkiewicz
Head of Corporate Communications
Lidl Polska

Z naszych informacji wynika, że zakażenie potwierdziło się u kilkorga pracowników tego sklepu.

- Mogę powiedzieć tylko tyle, że po pierwszej informacji o zakażeniu kierownictwo sklepu zareagowało błyskawicznie i wręcz wzorowo, Obiekt został zdezynfekowany, a do pracy przystąpiła inna złoga - mówiła nam już kilka dni temu dyrektor sanepidu w Bartoszycach Mirosława Tabaka.

Andrzej Grabowski

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dax #2981982 | 83.5.*.* 7 paź 2020 20:00

  A co z klientami? Dlaczego sanepid nie szuka klientów? Z tego co wiem, to nie kilka, a kilkanaście osób jest zakażonych z Lidl'a

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. jaro #2981526 | 10.10.*.* 6 paź 2020 19:44

  Wiadomo czy pracownicy są objawowi czy nie ? do babajaga, znam sporo osób z BRW i niestety wszyscy na kwarantannie, może druga zmiana nie jest zakażona ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. babajaga #2981488 | 10.10.*.* 6 paź 2020 17:26

   Lidl zareagował wzorowo ,pracownicy przebadani ,a BRW stolarnia pracuje nadal ,wszyscy mieli kontakt ze wszystkimi,kadra kierownicza zlecłia badania losowo ,tragedia!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages