Poniedziałek, 26 października 2020. Imieniny Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Lidzbarskie firmy wyremontują kolejne drogi w powiecie bartoszyckim

2020-10-01 10:15:31 (ost. akt: 2020-10-01 10:31:29)
Wyremontowana i oficjalnie otwarta we wrześniu tego roku droga powiatowa Dęby — Toprzyny w gminie Górowo Iławeckie

Wyremontowana i oficjalnie otwarta we wrześniu tego roku droga powiatowa Dęby — Toprzyny w gminie Górowo Iławeckie

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Wiadomo już, kto wykona remonty trzech kolejnych odcinków dróg powiatowych. Zarząd Dróg Powiatowych w Dąbrowie wybrał najkorzystniejsze oferty. Wszystkie trzy inwestycje wykonają firmy z Lidzbarka Warmińskiego.

Przetargi zostały ogłoszone pod koniec sierpnia, a firmy swoje oferty mogły składać w każdym przypadku do 14 września. Teraz ZDP zdecydował, komu powierzy przeprowadzenie inwestycji.

Przetarg na rozbudowę drogi Woryny — Wiewiórki (to tędy będzie można dojechać do powstającego w Nowej Wsi Iławeckiej uzdrowiska) i budowę ścieżki rowerowej wygrała firma Budokop z Lidzbarka Warmińskiego. W konkursie startowało jeszcze pięć innych firm. Powiat przeznaczył na tę inwestycję 6 702 384,29 zł, a zwycięska oferta opiewała na 4 968 829,64 zł.

Kolejny przetarg dotyczył przebudowy liczącego nieco ponad 4 km odcinka drogi za Rodnowem do skrzyżowania w Kicinie (gm. Bartoszyce). To dalsza część modernizacji tej drogi, bowiem wcześniej prace zostały wykonane na odcinku Tolko — Rodnowo. Tutaj przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lidzbarka Warmińskiego, które pokonało czterech innych oferentów. Ich propozycja opiewała na 5 498 418,21 zł, podczas gdy zamawiający przeznaczył na inwestycję 7 310 392,65 zł.

Trzeci z przetargów odnosił się do przebudowy drogi od granicy gmin Bartoszyce i Sępopol za Skitnem do końca miejscowości Turcz. Łącznie to 4,5 km. I tutaj najkorzystniejszą ofertę złożył lidzbarski PRD. Wyniosła ona 5 877 921,72 zł, podczas gdy powiat przeznaczył na przebudowę 7 821 405,87 zł. W tym przetargu udział wzięły cztery firmy.

Po kwotach widać, że powiat będzie mógł nieco zaoszczędzić. — Celowo założyliśmy sobie przy tych inwestycjach zapas, żeby później do nich nie dokładać — powiedział Karol Łomecki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Dąbrowie k. Bartoszyc.

Na poniedziałek 12 października zaplanowane jest podpisanie umów z wyłonionymi w przetargach firmami. Do tego czasu do zamawiającego mogą wpływać ewentualne odwołania, ale na razie takich nie było.

Pierwsze prace na wyżej wymienionych drogach rozpoczną się jeszcze w tym roku. — Będą to prace porządkowe. W tym roku możemy wydać na nie około dwóch milionów złotych — powiedział Karol Łomecki.

kwk

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. M #2979000 | 10.10.*.* 1 paź 2020 11:38

  A kiedy remont odcinka z Bartoszyc do Górowa Iławeckiego? Przecież tam nie da się jeździć, dziura na dziurze i nikt tego nie remontuje, aż strach pomyśleć co będzie po zimie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages