Bartoszyczanie widoczni na kolarskich trasach, tym razem w Biskupcu oraz Lidzbarku

2020-09-15 09:42:01(ost. akt: 2020-09-15 09:43:34)
Na podium w Biskupcu. Z lewej strony Roksana Kowalska

Autor zdjęcia: Sebastian Krawczyk/UKS Przyjaźń Bartoszyce

Na szosie w Biskupcu oraz w trenie w Lidzbarku startowali w miniony weekend bartoszyccy kolarze.
Cztery miejsca na podium wywalczyli zawodnicy UKS Przyjaźń Bartoszyce podczas XXVI Międzynarodowego Kryterium Kolarskiego/IX Memoriału Jerzego Kowalskiego w Biskupcu.

W wyścigu dzieci dwa pierwsze miejsca należały do reprezentantów naszego klubu: zwyciężył Michał Nowodzielski przed Igorem Kaczmarem. W kategorii żakini druga linię mety minęła Roksana Kowalska. Natomiast w wyścigu młodziczek najszybsza okazała się Urszula Sipko. W tej samej kategorii piąte miejsce zajęła Kinga Kosińska.

W najbliższy weekend kolarzy UKS Przyjaźń czekają Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Zawody odbędą się w Borkach Wielkich pod Biskupcem. Kolarze rywalizować będą w trzech konkurencjach: jeździe indywidualnej na czas, jeździe parami na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego.

————————————

Ku końcowi zbliża się tegoroczna edycja Milko Mazury MTB. Przedostatni etap, pod nazwą "Wyzwanie welltrack", odbył się w miniony weekend w Lidzbarku. W gronie uczestników znaleźli się m.in. bartoszyczanie.

Na dystansie Pro Piotr Sobierajski (WTW Poland) zajął czwarte miejsce w kat. M4 oraz 12. w open. Z kolei na dystansie Hobby Arkadiusz Justynowicz przyjechał siódmy w kat. M3 oraz 20. w open, zaś Gabriela Janowicz (oboje BKK Rant Bartoszyce) zwyciężyła w kat. K1 oraz open wśród kobiet.

W klasyfikacjach generalnych kolarze z Bartoszyc mają szansę na końcowe podium. Sobierajski jest drugi w ProM4 (7. w open), Justynowicz zajmuje piątą pozycję w HM3 (i 17. open), zaś Janowicz lideruje zarówno w HK1, jak i w open kobiet.

Ostatni, ósmy etap Milko Mazury MTB "Rowerowy port z serca Mazur", odbędzie się w najbliższy weekend w Wilkasach k. Giżycka.