W ostatnich zawodach wskoczył na podium żeglarskiego Pucharu Polski

2020-09-14 11:10:05(ost. akt: 2020-09-14 11:11:41)

Autor zdjęcia: Archiwum zawodnika

Trzecie miejsce w tegorocznym Pucharze Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych zajął bartoszycki sternik Dariusz Kuśnierz.
Czwarta i ostatnia edycja tegorocznego PP odbyła się w ostatni weekend na wodach Jeziora Kisajno w Giżycku. Uczestnicy mieli dobre warunki do żeglowania. Wiało na tyle, by bez przeszkód przeprowadzać kolejne wyścigi.

W nich dobrą formę prezentował bartoszyczanin Dariusz Kuśnierz. To między nim a Wojciechem Klimem miała rozegrać się walka o zwycięstwo w ostatniej rundzie.

W sobotę przeprowadzono sześć biegów. Przed południem Kuśnierz ze swoją załogą, którą tym razem tworzyli Krzysztof Arszułowicz oraz Arkadiusz Monkiewicz, wygrał jeden z nich, a w kolejnych zajmował czwarte i trzecie miejsce. Lepiej szło jednak Klimowi, który wygrał dwa wyścigi, a raz był drugi.

Po południu również przeprowadzono trzy wyścigi. Kuśnierz wygrał dwa z nich, ale w jednym zupełnie mu nie poszło, czego efektem było dopiero dziewiąte miejsce.

Rozstrzygnięcie miało nastąpić podczas niedzielnego żeglowania. Świetnie radził sobie Klim, zwyciężając dwukrotnie, a raz dopływając na drugiej pozycji. Kuśnierz miał gorszy dzień. W poszczególnych wyścigach zajmował miejsca czwarte, ósme i ponownie czwarte. Tym samym w ostatniej edycji tegorocznego PP zajął drugie miejsce, a w całym cyklu w 2020 roku trzecie (po trzech rundach był czwarty).

— Mimo, że w każdej edycji miałem inną załogę, jestem bardzo zadowolony z tego sezonu — ocenił Dariusz Kuśnierz. — Słaba w moim wykonaniu była pierwsza edycja, potem jednak trzy edycje były zwyżkujące i zajmowałem w nich czwarte, trzecie i drugie miejsce teraz, na koniec. Był to dobry sezon, który pokazał mi, że zawsze trzeba walczyć do końca, o każdy punkcik, który jest bardzo ważny w końcowym rozrachunku. Do drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej straciłem właśnie punkt. W przyszłym sezonie nie będzie już żadnych ulg — dodał bartoszycki żeglarz.

Przypomnijmy, że Dariusz Kuśnierz już dwukrotnie zwyciężał w Pucharze Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Było to w 2014 oraz 2019 roku. W tym sezonie bartoszyczanin wziął także udział w Mistrzostwach Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością (6. miejsce) oraz stawał na starcie zawodów triathlonowych oraz paratriathlonowych, gdzie w swojej kategorii mistrzostw kraju zajął 5. miejsce.