Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Oddział wewnętrzny szpitala w Bartoszycach przyjmuje już normalnie

2020-09-10 11:30:13 (ost. akt: 2020-09-10 11:46:13)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Po stwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z pacjentów oddziału wewnętrznego szpitala w Bartoszycach wstrzymano tam przyjęcia i przebadano wszystkich pacjentów i personel. Wszystkie wyniki okazały się ujemne i w związku z tym oddział pracuje już normalnie.

W czwartek 3 września u jednego z pacjentów oddziału wewnętrznego szpitala w Bartoszycach stwierdzono koronawirusa. Pacjent trafił na oddział dwa dni wcześniej. Po tym, jak wynik jego wymazu okazał się pozytywny, szpital wstrzymał przyjęcia na oddział wewnętrzny. Zakażony pacjent trafił do szpitala w Ostródzie.

- Oddział wewnętrzny i chorób płuc naszego szpitala przyjmuje już normalnie, gdyż u żadnego innego pacjenta ani u osób z personelu nie stwierdzono zakażenia koronawirusem. Badaniom poddano około 30 pacjentów oddziału i około 20 osób z personelu. Wszystkie wyniki okazały się ujemne - poinformował nas dyrektor szpitala powiatowego w Bartoszycach Sławomir Wójcik.

Poinformował też, że od jutra zniesiony zostaje nakaz przedstawiania ujemnego wyniku badań w kierunku koronawirusa przez pacjentów przyjmowanych planowo do szpitala w Bartoszycach.

- W momencie, gdy powiat bartoszycki znalazł się w żółtej strefie wprowadziliśmy taki nakaz i szpital przed przyjęciem pobrał wymazy od około 400 osób. W tej liczbie są też osoby z personelu. Wyniki wszystkich tych badań okazały się ujemne - wyjaśnił Sławomir Wójcik.

Dzisiejsze dane epidemiologiczne opublikowane przez warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki mówią o trzech kolejnych wyzdrowienia osób zakażonych - mieszkańców powiatu bartoszyckiego. Tym samym liczba aktywnych zakażeń w tym powiecie zmalała do 3 bowiem nie odnotowano żadnego nowego zakażenia.

Andrzej Grabowski


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages