Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

U pacjenta na oddziale wewnętrznym bartoszyckiego szpitala stwierdzono zakażenie koronawirusem

2020-09-07 14:20:03 (ost. akt: 2020-09-07 14:39:18)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Na oddział wewnętrzny szpitala powiatowego w Bartoszycach wstrzymane zostały przyjęcia. Powodem jest stwierdzenie zakażenia koronawirusem u jednego z pacjentów tego oddziału.

Zakażenie stwierdzono w czwartek 3 września. Pacjent trafił na oddział pod wieczór dwa dni wcześniej. Po tym, jak wynik jego wymazu okazał się pozytywny, szpital wstrzymał przyjęcia na oddział wewnętrzny. Zakażony pacjent trafił do szpitala w Ostródzie.

— Dzisiaj i jutro pobieramy wymazy pacjentom i personelowi. Wyniki powinny być znane w środę 9 września po południu, ale myślę, że więcej zakażeń być nie powinno, bo nikt nie wykazuje objawów — powiedział dyrektor bartoszyckiego szpitala Sławomir Wójcik.

Dodaje on, że kierowana przez niego placówka pracuje normalnie, z wyjątkiem oddziału wewnętrznego.

—Wspomagamy się innymi szpitalami. Wstrzymaliśmy przyjęcia na oddział wewnętrzny, więc jeśli trzeba kogoś hospitalizować na tym oddziale, to wysyłamy go do innej placówki — powiedział Sławomir Wójcik.

Według danych przedstawianych codziennie przez Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie, w powiecie bartoszyckim jest sześć aktywnych przypadków zakażenia mieszkańców koronawirusem. Przez sobotę i niedzielę (5-6 września) nie stwierdzono nowych zakażeń, wyzdrowiały natomiast trzy osoby.

kwk

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages