UKS Olimp bez awansu do półfinałów mistrzostw Polski, ale swojej gry nie musi się wstydzić

2020-09-07 09:14:59(ost. akt: 2020-09-07 09:28:11)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Siatkarkom UKS Olimp Bartoszyce nie udało się awansować do półfinałów mistrzostw Polski młodziczek. Podczas turnieju ćwierćfinałowego w Zambrowie nasza drużyna zajęła trzecie miejsce.
W swojej grupie eliminacyjnej bartoszycka drużyna miała za rywali Rekord Zambrów oraz GLKS Nadarzyn. Nasze siatkarki najpierw zmierzyły się z gospodyniami. Bez większych problemów pokonały je 2:0 (14, 12). W swoim drugim meczu uległy ekipie z Nadarzyna 0:2 (-24, -12), awansując jednak do fazy finałowej turnieju, z zaliczeniem wyniku spotkania z GLKS.

W fazie finałowej, kiedy walczono już o awans do półfinałów MP (premiowane były dwa pierwsze miejsca), Olimp uległ najpierw 0:2 (-31, -20) drużynie BAS Białystok. Na koniec pokonał jednak 2:1 (-19, 22, 9) TPS Lublin, dzięki czemu zakończył turniej na trzecie pozycji.

Do półfinałów MP nie awansowała żadna drużyna z Warmii i Mazur. W Zambrowie występował jeszcze MOSiR Giżycko, który zajął 5. miejsce. Z kolei grająca w Warszawie Omega Mrągowo zakończyła swój ćwierćfinał na 6. pozycji.