Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Hala widowiskowo-sportowa w Bartoszycach oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA, FILM]

2020-08-28 17:06:49 (ost. akt: 2020-08-28 20:33:00)
Nowa hala widowiskowo-sportowa w Bartoszycach

Nowa hala widowiskowo-sportowa w Bartoszycach

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Z udziałem m.in. mistrza olimpijskiego w skokach narciarskich Wojciecha Fortuny odbyło się w Bartoszycach otwarcie nowo wybudowanej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Słowackiego.

W uroczystości udział wzięły osoby związane z lokalnym sportem, samorządowcy, osoby pracujące przy powstaniu obiektu oraz zaproszeni goście, w tym mistrz olimpijski w skokach narciarskich Wojciech Fortuna. Przekazał on zresztą burmistrzowi Bartoszyc Piotrowi Petrykowskiemu replikę swojego złotego medalu. W zamian otrzymał pamiątkową statuetkę z wizerunkiem hali oraz szalik w bartoszyckich barwach.

Goście nie przyjechali z pustymi rękoma. Trzymali w nich siatki z piłkami, które przydadzą się w nowym obiekcie. Znalazły się w nich piłki do siatkówki, piłki ręcznej, piłki nożnej i koszykówki. Burmistrz Petrykowski podkreślał jednak, że w hali swoje miejsce znajdą wszystkie dyscypliny sportowe uprawiane w Bartoszycach.

Te zajęcia będą odbywały się popołudniami i wieczorami, natomiast wcześniej z hali będą korzystali uczniowie trzech szkół: SP nr 1, SP nr 3 oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2. Pierwsze lekcje odbędą się w niej już 2 września.

Halą będzie administrował Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji, który przeniesie do niej swoje biuro z ulicy Jagiellończyka. Nie będzie natomiast zatrudniana osoba, która byłaby kierownikiem obiektu, a sprzątanie ma być rozdzielone między szkoły, a ośrodek sportu.

— Ze względów technicznych, a także ryzyko wszelakich strajków, które mogą mieć miejsce w oświacie, nie zdecydowałem się, żeby halą administrowała szkoła podstawowa numer 1. Poprosiłem o to BOSiR, który przeniesie się tutaj w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Tym samym będzie administrował całym kompleksem sportowo-rekreacyjnym, razem z pobliskim lodowiskiem, skate parkiem i kortami tenisowymi — powiedział burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski.

Hala prezentuje się znakomicie, trybuny mogą pomieścić 600 osób, obok pełnowymiarowego boiska, które w razie potrzeby może być podzielone na trzy części, w obiekcie znajdują się też sale fitness i siłownia. Niedawne ulewy, które przechodziły nad miastem, pokazały jednak, że w najniższej części obiektu występuje problem z zalewaniem.

— Planujemy pociągnąć sieć deszczową łącznikiem między ulicą Korczaka a Słowackiego. Ona tam jest, ale nie jest wystarczająco drożna. Będziemy starali się teraz wpasować się w przebudowywaną ulicę Poniatowskiego. Wtedy woda byłaby lepiej odprowadzana i nie stałyby kałuże, które nie dotyczą tylko hali, ale też parkingu przy lodowisku — powiedział Piotr Petrykowski.

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, powiat bartoszycki został objęty tzw. strefą żółtą, ale już wcześniej zaplanowane zostało w hali pierwsze wydarzenie sportowe — w sobotę 26 września ma się w niej odbyć Memoriał Andrzeja Szyszko w Piłce Ręcznej.
Od poniedziałku 31 sierpnia do piątku 4 września halę będą mogli zwiedzać mieszkańcy. Obiekt otwarty będzie w poniedziałek w g. 9-14, natomiast od wtorku do piątku w g. 14-16.

Grzegorz Kwakszys
g.kwakszys@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Allsynonim #2965969 | 37.248.*.* 29 sie 2020 22:50

  A bez pana Fortuny to by się nie otwarło? Skąd PP bierze na to kasę .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. buba #2965651 | 91.233.*.* 28 sie 2020 19:56

  A nie powinno być "z udziałem... Wojciecha Fortuny"?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages