Zamość szczęśliwy dla Kacpra. Zawodnik Siły Bartoszyce z medalem mistrzostw Polski LZS

2020-08-25 10:04:29(ost. akt: 2020-08-25 10:19:52)

Zamość był gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17 w Podnoszeniu Ciężarów. Bardzo udany start w turnieju zanotował Kacper Patecki z Siły Bartoszyce.
W gronie 17-latków Patecki zajął trzecie miejsce w wadze do 89 kg. Jego wynik w dwuboju to 196 kg (88+108). Do srebrnego medalu zabrakło mu zaledwie... kilograma. Na drugim stopniu podium stanął Wiktor Wojtkówiak (Zamek Gołańcz), który uzyskał 197 kg (85+112). Pierwsze miejsce zdecydowanie wywalczył Nikodem Lewandowski (Chrobry Gniezno), który swój start zakończył z rezultatem 217 kg w dwuboju (95+122).

Kacper Patecki start w Zamościu rozpoczął od nieudanej próby w rwaniu na sztandze ważącej 88 kg. W kolejnym podejściu poprawił się, a w trzecim mierzył się z ciężarem o cztery kg większym, ale sędziowie nie zaliczyli mu tej próby.

— Na treningach Kacper wyrywał już 95 kilogramów, ale w ostatnim czasie nie trenował przez dwa tygodnie, bo się trochę przeziębił. Dlatego też na mistrzostwa pojechał praktycznie z marszu — powiedział Zdzisław Hryniewicki, klubowy trener bartoszyckiego zawodnika.

W podrzucie jego podopieczny zaliczył wszystkie trzy podejścia. Kolejno wykonywał je na sztandze ważącej 100, 105 oraz 108 kg, co jest wynikiem tylko o dwa kilogramy mniejszym od jego rekordu życiowego.