Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Z auta trafili wprost do policyjnej celi. Kierowca był pijany a wszyscy posiadali prawdopodobnie narkotyki

2020-08-13 14:17:52 (ost. akt: 2020-08-13 14:22:53)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Policja

Towarzyskie spotkanie 3 kolegów w aucie zakończyło się pobytem w policyjnej celi. Przy mężczyznach policjanci znaleźli zawiniątka z suszem roślinnym, jeden z nich miał dodatkowo biały proszek. 29 – latek siedzący za kierownicą był pijany. 29 – latek już usłyszał jeden zarzut, kolejne zarzuty dla niego i jego kompanów uzależnione będą od badań laboratoryjnych zabezpieczonych przy nich substancji.

We wtorek (11 sierpnia) wieczorem policjanci w trakcie patrolu obszaru Bartoszyc, na obrzeżach miasta zauważyli zaparkowanego renault, a gdy podjechali bliżej auto gwałtownie ruszyło, a jego kierujący chciał jak najszybciej odjechać.

Policjanci zatrzymali kierującego renault do kontroli drogowej. Siedzący za kierownicą 29 – latek był pijany, miał w organizmie 1,2 ‰ alkoholu.

W czasie kontroli zachowywał się nerwowo, jak się szybko okazało miał ku temu powody. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli susz roślinny, lufkę i wagę elektroniczną.

Pasażerami byli dwaj mężczyźni w wieku 17 i 42 – lat. Oni też mieli przy sobie susz roślinny, 17 – latek dodatkowo biały proszek.

Wszyscy trzej zostali zatrzymani i noc z wtorku na środę spędzili w policyjnym areszcie.

Zabezpieczone substancje zostały wstępnie sprawdzone testerem, który wskazał, że mogą to być narkotyki.

W środę (12 sierpnia), 29 – latek z Bartoszyc usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał.

Kolejny zarzut dla 29 – latka, oraz zarzuty dla 17 i 42 – latka uzależnione będą od wyników laboratoryjnych badań zabezpieczonych substancji.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani, dla osób posiadających substancje psychotropowe przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages