Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Przebudowa ul. Poniatowskiego: "prace idą zgodnie z planem"

2020-08-07 09:55:46 (ost. akt: 2020-08-07 10:08:58)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W Bartoszycach na całego trwa przebudowa ulicy Poniatowskiego. To inwestycja realizowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Zapytaliśmy go o postępy prac.

Ulica Poniatowskiego jest już rozkopana na całej swojej długości. Mimo tego można wjechać w nią od skrzyżowania z drogą krajową 51, a następnie dojechać jednym pasem do skrzyżowania z ulicą Mierosławskiego. Niemożliwe jest już jednak parkowanie po prawej stronie, pod znajdującymi się tam sklepami.

W Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Olsztynie usłyszeliśmy, że "prace budowlane na ulicy Poniatowskiego odbywają się zgodnie z harmonogramem".

W nadesłanej drogą elektroniczną odpowiedzi napisano jeszcze: "Ruch pieszy przez okres rozbudowy ulicy odbywać się będzie z utrudnieniami z uwagi na fakt, iż jest to teren budowy. Otwarcie ulicy Poniatowskiego dla ruchu kołowego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Słowackiego do skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego planowane jest na koniec roku 2020, po wykonaniu warstwy wiążącej nawierzchni. Dalszy odcinek, od ulicy Dąbrowskiego do skrzyżowania z drogą krajową nr 51, z uwagi na przebudowę licznych sieci infrastruktury technicznej, zostanie ukończony i otwarty dla ruchu w roku 2021".

Poprosiliśmy jeszcze ZDW o ewentualną wizualizację budowanego w Bartoszycach drugiego mostu. Pytali o nią m.in. nasi czytelnicy. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że zarząd dróg takiej wizualizacji nie posiada, przesłał nam jednak przygotowany przez biuro projektowe SMP Projektanci Sp. z o.o. Sp. k. z Poznania rysunek techniczny obiektu.
Fot. SMP Projektanci Sp. z o.o. Sp. k.

and

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages