Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Komunikat bartoszyckiego Sanepidu po śmierci mieszkanki powiatu

2020-07-31 11:33:49 (ost. akt: 2020-07-31 12:19:50)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bartoszycach wydała komunikat. Dotyczy on śmierci jednej z mieszkanek powiatu.

"Nawiązując do wydarzenia z dnia 18.07.2020 r., dotyczącego ukazania się informacji w mediach o zgonie mieszkanki powiatu bartoszyckiego z powodu podejrzenia COVID-19, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bartoszycach (PPIS) informuje, że wszystkie osoby mające jakikolwiek kontakt ze zmarłą osobą zostały profilaktycznie objęte nadzorem epidemiologicznym, poddane kwarantannie oraz przebadane w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-COV-2. Badania jednoznacznie wykluczyły u tych osób zakażenie koronawirusem.

W związku z powyższym, jakiekolwiek obawy w stosunku do rodziny oraz najbliższego otoczenia zmarłej związane z ryzykiem zakażenia koronawirusem są bezzasadne" czytamy w komunikacie.

Wydarzenie, o którym wspomniano, to śmierć 86-latki, mieszkanki powiatu bartoszyckiego. Kobieta zmarła w domu. Miała choroby współistniejące.

Jak przekazał wówczas rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek, wywiad w jej przypadku był obciążający. Kobieta miała objawy COVID-19, ale nie wykonano u niej testu. Mimo tego urząd wojewódzki, który codziennie publikuje dane dotyczące liczby zachorowań, wyzdrowień i zgonów, wliczył zmarłą kobietę do statystyk.

Sytuacja ta wywołała wiele kontrowersji, pojawiło się również mnóstwo niedomówień. Odbiło się to także na najbliższej rodzinie zmarłej kobiety.

Jak podkreślają jednak w bartoszyckim Sanepidzie i co podkreślono w komunikacie, badania osób, które miały kontakt ze zmarłą jednoznacznie wskazały, że nikt nie był zakażony koronawirusem. — Taka sytuacja może przytrafić się każdemu, dlatego prosimy o zachowanie empatii w stosunku do rodziny zmarłej — usłyszeliśmy w Sanepidzie.
Liczba osób będących pod nadzorem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bartoszycach
Stan na dzień 31.07.2020 r., godz. 11:00
Ilość osób zakażonych - 0
Ilość osób hospitalizowanych - 0
Ilość osób objętych kwarantanną domową na podstawie decyzji PPIS w Bartoszycach - 0
Ilość osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 0

kwk

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages