Bartoszyczanin rozpoczął walkę o obronę tytułu mistrza Polski w wyścigach supermoto

2020-07-14 10:27:47(ost. akt: 2020-07-14 10:37:52)
Jędrzej Żuralski (w środku) wygrał pierwszą rundę tegorocznych mistrzostw Polski w wyścigach supermoto

Autor zdjęcia: Archiwum zawodnika

Od podwójnej rundy w Koszalinie rozpoczęły się tegoroczne Mistrzostwa Polski Supermoto. Tytułu broni bartoszyczanin Jędrzej Żuralski (Moya Racing Team/Wiraż Bartoszyce).
Epidemia spowodowała wywrócenie tegorocznego kalendarza startów do góry nogami. Przez to tegoroczne mistrzostwa kraju będą składały się zaledwie z czterech rund.

Dwie z nich odbyły się w miniony weekend w Koszalinie. Pierwsza była bardzo udana dla bartoszyczanina Jędrzeja Żuralskiego. Obrońca mistrzowskiego tytułu wygrał pierwszy wyścig, w drugim przyjechał na trzeciej pozycji, w efekcie zwyciężając tę rundę.

W drugiej również stanął na podium. W pierwszym wyścigu linię mety minął jako drugi zawodnik, w kolejnym był trzeci, ostatecznie zajmując drugą lokatę. W klasyfikacji sezonu zawodnik z Bartoszyc ustępuje tylko Denisowi Chadrysiakowi.

Drugi z naszych reprezentantów, Tomasz Żuralski (trzecie miejsce w poprzednich MP), tegoroczne starty zaczął od 7. miejsce w pierwszej rundzie oraz 6. w drugiej. W punktacji generalnej jest na szóstej pozycji.

Kolejna runda MP zostanie przeprowadzona dopiero 20 września w Słomczynie. Mistrzostwa zakończą się 4 października w Bydgoszczy.