środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Miasto wybrało firmę, która będzie przygotowywała posiłki do przedszkoli

2020-07-13 11:05:40 (ost. akt: 2020-07-13 11:17:11)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Rozstrzygnięty został przetarg na przygotowanie i dostawę posiłków do bartoszyckich przedszkoli. Przypomnijmy, że wpłynęły na niego dwie oferty.

Oferty w przetargu można było składać do 19 czerwca. Zdecydowały się na to dwa podmioty. Teraz poznaliśmy zwycięzcę przetargu.

Miasto zdecydowało, że posiłki do przedszkoli będzie dostarczała lokalna firma. Zwycięzcą przetargu został bowiem PPHiU "Szron" Mirosław Abucewicz. Tym samym odrzucona została druga z ofert, złożona wspólnie przez Catermed SA z Łodzi, JOL-MARK z Gliwic oraz Izan + sp. z o.o. z Krakowa.

W uzasadnieniu odrzucenia oferty napisano: "W przysłanych na wezwanie zamawiającego wyjaśnieniach dotyczących metody i sposobu realizowania reklamacji w czasie 15 minut nie przedstawiono zamawiającemu dostatecznych i wyczerpujących dowodów wykonania przedmiotu zamówienia.

W ocenia zamawiającego wykonanie reklamacji w czasie 15 minut z miejsca wskazanego przez wykonawcę (kuchnia Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Lidzbarku Warmińskim) jest niemożliwe.

W przesłanych przez wykonawcę wyjaśnieniach dotyczących rażąco niskiej ceny jednego z elementów składowych oferty jest niewystarczające i nie przekonało zamawiającego do uznania oferty za poprawnie skalkulowaną. Wykonawca nie wskazał żadnej metody, nie wskazał technik, którymi będzie się posługiwał, dlatego w ocenie zamawiającego, wykonanie przedmiotu umowy za cenę 0,95 zł (cena wyliczona poprzez odjecie od ceny brutto 8,95 zł stałej ceny wsadu do kotła 8 zł) jest nierealne.

Dodatkowo wykonawca nie odpowiedział na pytania zamawiającego w sprawie szczegółowej kalkulacji ceny oferty".

Od rozstrzygnięcia przetargu przysługuje firmom odwołanie.

kwk

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bartoszyczanin #2947332 | 83.9.*.* 13 lip 2020 13:52

  Od początku było wiadomo kto wygra. Warunki przetargu były tak ustawione, że żadna firma z zewnątrz im nie jest w stanie sprostać. Choćby ten z 15 minutami. Zresztą jest to warunek absurdalny, bo dzisiejsze pojemniki do przewozu żywności utrzymają jej temperaturę przez ładnych kilka godzin. Ciekawi mnie tylko, czy przegrani się odwołają, a mają na koncie parę wygranych procesów dotyczące podmiotów z Bartoszyc. Śmieszy mnie też argument miasta, że cena jest za niska. Co was obchodzi zysk tej wielkiej firmy? Czasem warto gdzieś nawet dołożyć, aby wejść na rynek.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszkaniec #2947290 | 94.254.*.* 13 lip 2020 12:40

  W 15 minut z SOSW w Lidzbarku Warmińskim dowieźć posiłki może ten co zna skróty

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages