środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Koncerty na otwarcie zrewitalizowanego placu Konstytucji 3 Maja

2020-07-10 22:34:55 (ost. akt: 2020-07-10 22:50:23)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W strugach deszczu dokonano w piątkowy wieczór 10 lipca otwarcia zrewitalizowanego placu Konstytucji 3 Maja w Bartoszycach.

Kilkadziesiąt minut przed godz. 20, na kiedy zaplanowano uroczyste otwarcie tzw. "Kwadratu", rozpadało się w Bartoszycach na dobre. Deszcz nie odpuszczał, dlatego przecięcie biało-czerwonej wstęgi odbyło się "na mokro", w tej części placu, w której znajduje się obrys dawnego ratusza.

Dalsza część piątkowej uroczystości miała miejsce pod sceną ustawioną od strony Bramy Lidzbarskiej. Najpierw zaśpiewał chór Canzona z Bartoszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a następnie głos zabrali zaproszeni goście. Samorządowcy gratulowali doprowadzenia inwestycji do końca, przypominając jednocześnie, że powstawała ona w bólach i z niemałymi problemami.

Głos zabierały też osoby, które przy rewitalizacji pracowały: projektanci, archeolodzy, ludzie odpowiedzialni za nadzór nad inwestycją. Im wszystkim burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski wręczał później pamiątkowe podziękowania.

W dalszej części odbyły się kolejne występy (uczestnikom wydarzenia odpuścił też deszcz), a zgromadzeni na placu mogli wysłuchać m.in. koncertu operetkowego.

Piątek był również pierwszym dniem, w którym na "Kwadracie" zaczęły funkcjonować ogródki gastronomiczne.

kwk


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages