Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Bartoszycki szpital sam będzie gotował posiłki i zadba o czystość

2020-07-01 09:13:52 (ost. akt: 2020-07-01 09:23:54)
Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach

Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Szpital powiatowy sam będzie przygotowywał posiłki dla pacjentów. Sam też będzie sobie sprzątał. — Obcym firmom płaciliśmy za te usługi, a niekoniecznie mieliśmy wpływ na jakość posiłków — mówi dyrektor placówki Sławomir Wójcik.

— Szpital wraca do własnej kuchni i utrzymania czystości z pomocą swoich pracowników. Skąd ta zmiana?

— Usługa, którą mieliśmy zakontraktowaną przez cztery lata z firmą zewnętrzną na utrzymanie czystości i gotowanie posiłków wygasła 30 czerwca. Od 1 lipca szpital będzie sprzątał sobie sam. Zatrudniamy personel i są to głównie osoby, które pracowały na rzecz szpitala w firmie zewnętrznej. Przechodzi do nas praktycznie cały zespół.

Drugą usługą, na którą kończy się kontrakt jest przygotowywanie posiłków. Przez 20 lat usługę tę wykonywało kilka firm wyłanianych w ramach postępowań przetargowych. Od 1 lipca chcielibyśmy już sami gotować dla naszych pacjentów.

Oczywiście nie jest to możliwe natychmiast. Nie mamy żadnej infrastruktury, bo sprzęt uległ dekapitalizacji, musimy mieć więc czas na jej stworzenie. Postanowiliśmy, że na okres przejściowy podpiszemy umowę z miejscową firmą na catering. Będzie on funkcjonował przez miesiąc lub dwa.

Trudno dokładnie przewidzieć, kiedy będziemy mogli uruchomić swoją kuchnię. Chcemy zrobić to najszybciej się da.
Całą rozmowę z dyrektorem szpitala na temat nadchodzących zmian znajdziecie w piątkowym (3 lipca) wydaniu "Gońca Bartoszyckiego".

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także