Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Karatecy z Bartoszyc zdawali egzamin na wyższe stopnie szkoleniowe [ZDJĘCIA]

2020-06-27 08:32:26 (ost. akt: 2020-06-27 08:45:44)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Do południa w piątek 26 czerwca uczniowie odbierali szkolne świadectwa i cieszyli się z rozpoczęcia wakacji, ale niektórych z nich czekał jeszcze egzamin. Zdawali go ci, którzy trenują w Bartoszyckim Klubie Kyokushin Karate.

W dobie pandemii i w związku z obostrzeniami, w tym roku nie było jednego, dużego egzaminu dla uczestników klubowych zajęć ze wszystkich filii BKKK. Zdających podzielono na kilka mniejszych grup.

I tak: w poniedziałek 22 czerwca na wyższe stopnie kyu zdawano w Korszach (sekcje z Korsz, Sępopola i Reszla), dwa dni później egzamin przeprowadzono w Bisztynku, a w piątkowe popołudnie odbył się w sali przy SP nr 3 w Bartoszycach.

Pandemia wirusa pokrzyżowała w tym roku plany startowe i organizacyjne w Bartoszyckim Klubie Kyokushin Karate. Odwołane musiało być m.in. seminarium, które miało odbyć się w Bisztynku, a w którym miał uczestniczyć wicemistrz świata Maciej Mazur. Jego nowy termin to 19 września.

Od lipca natomiast trwała będzie w Bartoszycach i Lidzbarku Warmińskim coroczna Letnia Akademia Karate i Samoobrony. Podczas treningów uczestnicy nauczą się technik padów, technik interwencyjnych i samoobrony, przygotują się do jesiennych zawodów oraz egzaminu na wyższe stopnie, który przewidziany jest podczas tradycyjnego, letniego obozu w Solinie. Na koniec wszyscy otrzymają stosowne dyplomy i zaświadczenia o ukończeniu akademii.

Zajęcia w Bartoszycach będą odbywały się we wtorki i piątki w godz. 19-21 (sala przy SP nr 3).

kwk


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages