Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Strażacki tydzień. Paliło się w szpitalu oraz gospodarstwie rolnym

2020-06-24 11:02:38 (ost. akt: 2020-06-24 11:10:42)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Bartoszycach

W okresie od 15 do 21 czerwca br. strażacy powiatu bartoszyckiego podjęli 23 interwencje. Bilans minionego tygodnia to 18 zdarzeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia, 4 pożary oraz 1 alarm fałszywy.

Działania gaśnicze zarejestrowane w minionym tygodniu związane były z trzema pożarami.

W dniu 19 czerwca br. doszło do pożaru instalacji elektrycznej w Szpitalu Powiatowym w Bartoszycach. Pożar objął część budynku, w którym znajdują się szpitalny oddział ratunkowy oraz oddział rehabilitacji neurologicznej. Ewakuacja pacjentów z zagrożonych oddziałów została przeprowadzona przed przybyciem Straży Pożarnej.

Działania strażaków polegały na ugaszeniu rozdzielni elektrycznej, oddymieniu pomieszczeń i korytarzy oraz dokonaniu pomiaru oddymionych i sąsiadujących pomieszczeń na obecność tlenku węgla.

Również 19 czerwca br. miał miejsce kolejny pożar. W gospodarstwie rolnym w Kinkajmach (gm. Bartoszyce) zapaliła się ładowarka teleskopowa. Pożar został częściowo ugaszony przez kierującego pojazdem. Pożar nie stwarzał zagrożenia dla budynków i innych pojazdów. Działania zastępów polegały na dogaszeniu pojazdu.

W zakresie likwidacji miejscowych zagrożeń odnotowaliśmy 7 zdarzeń związanych ze zwalczaniem zagrożenia epidemiologicznego wywołanego koronawirusem SARS-CoV-2.

Bartoszyccy strażacy, wspomagani przez funkcjonariuszy z innych komend, codziennie na przejściu granicznym w Bezledach prowadzą kontrole sanitarne polegające na wykonywaniu pomiarów temperatury osób podróżujących. Działania te mają charakter wspomagający działania innych służb i instytucji.

Strażacy podjęli również interwencję związaną z wypadkiem, w którym doszło do potrącenia rowerzysty. Do zdarzenia doszło w miejscowości Sątopy Samulewo. Rowerzysta z obrażeniami głowy trafił do bartoszyckiego szpitala.

W wyżej wymienionych działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bartoszycach, Wojskowej Straży Pożarnej z Bartoszyc, OSP Sępopol, OSP Bezledy, OSP Sępopol, OSP Różyna oraz OSP Wojciechy.

mł. asp. Sylwia Koziatek-Koreńczuk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages