Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Uczeń "Mechaniaka" wyróżniony w ogólnopolskim konkursie literackim

2020-06-10 09:41:49 (ost. akt: 2020-06-10 09:44:12)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Bartosz Kumorek, uczeń klasy I Technikum Hotelarskiego, zdobył wyróżnienie w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Fiodora M. Dostojewskiego na utwór prozatorski „W poszukiwaniu Boga w człowieku”.

Młodzież inspirować miały słowa Fiodora M. Dostojewskiego: „On, który pragnie ujrzeć Boga żywego twarzą w twarz, nie powinien Go szukać na pustym firmamencie swego umysłu, ale w ludzkiej miłości”.

Bartosz napisał opowiadanie pod tytułem „Nawrócenie przez cierpienie”. Na konkurs nadesłano 48 prac z całego kraju. Nagrodzona praca oraz inne wyróżnione opowiadania i eseje zostały opublikowane w osobnej książce. Została ona zatytułowana tak jak praca naszego utalentowanego ucznia.

Jako nagrodę Bartosz otrzymał 4 egzemplarze książki. Dwa zostały przekazane Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bartoszycach, a dwa kolejne trafiły do naszej szkoły. Zachęcamy wszystkich do jej przeczytania.

Bartosz otrzymał również dwie inne książki oraz list gratulacyjny. My również mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich!

Lidia Fit


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (10 czerwca) wydaniu m.in.

Kongres wirtualny, ale problemy realne
W jakże odmiennych warunkach niż trzy poprzednie odbył się wczorajszy Kongres Przyszłości 2020. Jednak debata online w siedzibie "Gazety Olsztyńskiej" była tylko wprowadzeniem do czwartego już Warmińsko-Mazurskiego Kongresu Przyszłości, który odbędzie się 26 listopada.

Miliardy dopisane na kontach
Dobre wiadomości dla przyszłych emerytów. Dzięki czerwcowej waloryzacji ich składki i kapitał początkowy zgromadzony w ZUS wzrośnie o prawie 9 procent. A to oznacza, że przyszła emerytura będzie wyższa nawet o kilkaset złotych.

UWM wybierze nowego rektora
Dzisiaj elektorzy, czyli reprezentanci pracowników i studentów, wybiorą nowego rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Kandydatami są profesorowie UWM: Jarosław Dobkowski i Jerzy Przyborowski.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages