środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Miasto prosi PKP o uprzątnięcie cieku wodno-kanalizacyjnego

2020-06-05 11:11:38 (ost. akt: 2020-06-05 11:26:36)

Autor zdjęcia: Czytelnik

Gmina Miejska Bartoszyce zwraca się z prośbą do Polskich Kolei Państwowych o uporządkowanie cieku wodno-kanalizacyjnego w okolicy ul. Orzeszkowej. To efekt zgłoszenia sprawy za naszym pośrednictwem przez jednego z mieszkańców miasta.

Jeden z naszych czytelników zwrócił nam uwagę na ciek płynący w kierunku Łyny. Znajduje się on w okolicach ogródków działkowych przy ulicy Orzeszkowej. Mężczyzna informował nas o nieprzyjemnym, uciążliwym zapachu. Wykonał też kilka zdjęć, które przesłał do naszej redakcji.

Fotografie oraz opis sytuacji przesłaliśmy do Urzędu Miasta Bartoszyce. Dzisiaj otrzymaliśmy do wiadomości pismo wystawione w urzędzie, a podpisane przez wiceburmistrza Krzysztofa Haćmana. Skierowane ono jest do Polskich Kolei Państwowych (Rejon Administrowania i Utrzymania Nieruchomości w Olsztynie).

Czytamy w nim, iż "Gmina Miejska Bartoszyce zwraca się z prośbą o uporządkowanie cieku wodno-kanalizacyjnego wypływającego przy nasypie kolejowym w okolicy ul. Orzeszkowej w Bartoszycach, w bezpośrednim sąsiedztwie Rodzinnych Ogródków Działkowych".

Jak czytamy dalej, celem tego działania jest "uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta", a uporządkowanie miałoby polegać "na podłączeniu przedmiotowego cieku do istniejącej miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej".

Dopisano również, iż "z uwagi na dużą uciążliwość i zagrożenie sanitarne dla mieszkańców oraz użytkowników ROD, prosimy potraktować sprawę jako pilną".

kwk


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (5 czerwca) wydaniu m.in.


Za te pieniądze trudno jest przeżyć
Coraz częściej słychać głosy, że za te pieniądze nie da się żyć. Pieniądze, które są wypłacane rodzicom jako zasiłek opiekuńczy przez zakład Usług Społecznych na dzieci do lat 8.

Marta Chełchowska Maturzyści czasów pandemii
Marta Chełchowska i Olaf Serafin. Są młodzi, ambitni i mają za sobą udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. Oboje skończyli XII LO w Olsztynie, a w poniedziałek napiszą egzamin maturalny. O swoich sukcesach i planach na przyszłość rozmawiają z Darią Bruszewską-Przytułą.

Marek Behan, kierownik sekcji ds. szczepień ochronnych w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w OlsztyniePrzeciwnicy niech zamilkną
— Ludzie czasem potępiają szczepionki, choć kompletnie nie wiedzą, o czym mówią. Dopiero, gdy ofiarami pandemii staną się znajomi i członkowie rodzin — przychodzi otrzeźwienie — mówi Marek Behan, epidemiolog, kierownik sekcji szczepień ochronnych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages