Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Wracają zawody sportowe! Pod koniec czerwca będą w Bartoszycach wyciskali sztangę

2020-06-01 12:38:44 (ost. akt: 2020-06-01 12:50:00)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W sobotę 27 czerwca odbędą się w Bartoszycach zawody o Puchar Burmistrza w wyciskaniu sztangi leżąc. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 czerwca.

Turniej przeprowadzony zostanie na terenie lodowiska przy ul. Korczaka. Jego oficjalne otwarcie zaplanowano na g. 11.30. Wcześniej odbędzie się ważenie zawodników (g. 10-11) oraz odprawa techniczna (g. 11-11.15).

Zgłoszenia przyjmowane są do 14 czerwca na adres ami.m@wp.pl. Kontakt telefoniczny pod numerem 604 659 702. Wpisowe wynosi 20 zł.

Organizatorami zawodów są: Urząd Miasta Bartoszyce, Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ludowy Klub Sportowy Siła Bartoszyce.

Z regulaminu
Klasyfikacja indywidualna według zaliczonego ciężaru w danej kategorii wagowej:
1. Kobiety rywalizują w kategorii OPEN wg przelicznika Wilks’a.
2. Juniorzy do 18 lat w kategorii OPEN wg przelicznika Wilks'a.
3. Mężczyźni rywalizują w kategoriach:
1) wagowych: 75 kg, 85 kg, 95kg, 105 kg,115 kg, +115 kg,
2) wiekowych: Junior do 18 lat, Masters od 50 lat,
3) w przypadku zgłoszeń osób niepełnosprawnych będą oni startowali w kategorii OPEN Niepełnosprawni.

Wyciskanie sztangi odbywać się będzie według określonych zasad:
1. Rozstawienie rąk nie może przekroczyć 81 cm licząc między palcami wskazującymi.

2. Po zdjęciu lub otrzymaniu sztangi od asekuracji do wyprostowania rąk, zawodnik powinien poczekać z zablokowanymi stawami łokciowymi na sygnał Sędziego Głównego.

3. Po sygnale ręka w dół i słownej komendzie „START”, zawodnik opuszcza sztangę do klatki piersiowej, przytrzymuje ją nieruchomo na klatce piersiowej przez określony i widoczny czas, a następnie wyciska do góry prostując równo obie ręce do ich pełnego wyprostu. Gdy zawodnik zastygnie bez ruchu w tej pozycji, Sędzia powinien wydać słowną komendę „STOJAK”.

4. Nie uznanie boju przy wyciskaniu sztangi może nastąpić wyłącznie w uzasadnionych przypadkach na wniosek Sędziego Głównego.

kwk


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (1 czerwca) wydaniu m.in.


gietrzwałd jubileuszNa wakacje na świętą Warmię
Pandemia sprawiła, że większość z nas wakacje spędzi w kraju. Samorządowcy chcą przyciągnąć turystów na Warmię. — Chcemy zaoferować nowy produkt – Szlak Świętej Warmii – mówi Andrzej Abako, starosta powiatu olsztyńskiego.

Powstanie państwowa sieciówka?
To całkiem realny scenariusz. Zapowiedział to Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. I nie chodzi o lokalną sieć, a o coś dużo większego. Ekonomiści i przedstawiciele branży patrzą na ten pomysł z dużą dozą sceptycyzmu.

Moje najpiękniejsze wspomnienie z dzieciństwa
Dlaczego warto pielęgnować wspomnienia? Proste. Bo są jedynym, co kiedyś nam pozostanie. Wspomnienia mają niesamowitą moc przywoływania dobrych emocji. Czemu tak rzadko z tego korzystamy? W pośpiechu dnia codziennego zapominamy o tych chwilach. Udało nam się jednak zachęcić kilka osób do wspomnień z najpiękniejszego okresu ich życia - dzieciństwa.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages