Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Nie ma zachorowań na covid19 w powiecie bartoszyckim

2020-05-26 13:17:21 (ost. akt: 2020-05-26 13:32:11)

Autor zdjęcia: pixabay.com

W powiecie bartoszyckim jest 31 osób poddanych nadzorowi epidemiologicznemu i 3 osoby w kwarantannie na podstawie decyzji Sanepidu.

Strona internetowa bartoszyckiego Sanepidu uległa awarii i stąd nie podawaliśmy przez kilka dni danych epidemiologicznych.

- Nad awarią pracuje administrator strony i na razie sobie z nią nie poradził mimo ponagleń - wyjaśnia dyrektor PSSE w Bartoszycach Małgorzata Lemieszek.

- Nadal w naszym powiecie nie stwierdzono żadnego zachorowania na covid19. Na dziś mamy 3 osoby w kwarantannie zarządzonej decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz 31 osób pod nadzorem epidemiologicznym - informuje Małgorzata Lemieszek.

Informujemy dodatkowo, że od początku epidemii w kwarantannach były 764 osoby z powiatu bartoszyckiego, a 22 maja 2020 r w kwarantannie czynnej były 34 osoby. (dane obejmują zarówno kwarantannę na podstawie decyzji PPIS jak i wobec osób wracających z zagranicy).

- Dane o liczbie osób w kwarantannie związanej z powrotem z zagranicy będą się zmniejszały, bo zmieniły się przepisy i jest ona stosowana aktualnie wobec mniejszej grupy osób wracających do kraju - informuje Małgorzata Lemieszek.

and


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (26 maja) wydaniu m.in.


Wodomierz policzy opłatę za śmieci
Jeśli radni się zgodzą, to Olsztyn czeka rewolucja w naliczaniu opłat za śmieci, za które będziemy płacić w zależności od zużytej wody. Robi tak coraz więcej samorządów, bo ludzie migają się od płacenia za wywóz odpadów.

Joanna Murzyn z mężem Damianem oraz dziećmi: Luizą i Beniaminem Koniec beki z mamuś na Facebooku
Za sprawą społecznych animozji, internetowe matki mają wizerunek roszczeniowych i żyjących z zasiłków. Internauci robią więc sobie z nich „bekę”, czyli żarty. Słusznie? Pytamy o to Joannę Murzyn, założycielkę facebookowej grupy „Pozytywne Mamuśki Olsztyn”.

Bogumiła z ŁataczówPo kądzieli historia pisana
Dzień Matki, święto matki każdego z pokoleń, które dawniej żyło. Tak przynajmniej jest w moim domu, w którym rodzinną historię matek dokumentują zdjęcia i wspomnienia. To okazja do wspomnienia i babci, i prababci, i praprababci.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages