środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Sięgnij po najnowsze wydanie "Gońca". Zrób to przez e-wydanie

2020-05-22 08:00:00 (ost. akt: 2020-05-22 07:54:20)

Zachęcamy do sięgnięcia po najnowsze wydanie "Gońca Bartoszyckiego". Sprawdźcie, co przygotowaliśmy tym razem.

• Burmistrz Bartoszyc zapowiedział likwidację od 1 września kuchni w przedszkolach i zastąpienie ich żywieniem w postaci cateringu. Niemal natychmiast spotkało się to z protestami rodziców przedszkolaków, którzy w pismach przedstawiają swoje racje.

• Bartoszycki Sanepid przebadał na obecność koronawirusa ponad dwustu pracowników siedmiu działających w powiecie domów pomocy społecznej. U nikogo nie potwierdzono zarażenia, ale czas oczekiwania na wynik przyniósł badanym trochę nerwów.

• Radni z Bartoszyc przyjęli trzy uchwał mające pomóc lokalnym przedsiębiorcom i stowarzyszeniom, które ucierpiały na skutek obostrzeń związanych z koronawirusem. Swoje problemy w czasie pandemii ma również miasto, dlatego i ono szuka oszczędności.

• Szpital powiatowy wraca do planowych operacji oraz badań diagnostycznych. Oddziały nie będą jednak wypełnione w stu procentach. Nadal też obowiązują ograniczenia związane np. z wejściem na teren szpitala, czy odwiedzinami chorych.

• Tym razem miało być bez szaleństw i wycieczek do ościennych powiatów, a i tak wyszło ponad 90 km rowerowej jazdy. W dodatku w dużej mierze z wiatrem wiejącym niestety w twarz. Lekko zatem nie było. Nogi dostały swoje i wróciłem chyba najbardziej zmęczony z dotychczasowych wycieczek. Ale jak zawsze, było warto.

• Kluby sportowe z Bartoszyc, po kolejnej dawce "odmrażania", powoli wracają do treningów na świeżym powietrzu oraz w halach. Ostatnie tygodnie sprawiły, że zawodników ominęło wiele startów. Czy uda się to wszystko nadrobić jesienią? Czas pokaże.
Autor cytatu: "Gońca" możesz kupić bez wychodzenia z domu. Wystarczy sięgnąć po e-wydanie.

kwk


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (22 maja) wydaniu m.in.


Kortowiada 2018

Olsztyn - Koncerty na górce kortowskiej podczas Kortowiady.Olsztyn w tym roku bez Kortowiady
Choć może, zamknięci w domach, nie wszyscy to zauważyli, wczoraj, po raz pierwszy od lat, ulicami Olsztyna nie przeszła parada wydziałów. Barwny korowód studentów w tym roku skutecznie zatrzymała pandemia. I chyba po raz pierwszy ich brak odczuło tak wiele osób.

Nastia Juriewicz - tatuatorka z Olsztyna Pozwólcie nam pracować
Salony fryzjerskie i kosmetyczne otworzyły się w poniedziałek. Tatuażyści nie rozumieją, dlaczego ich salony dalej pozostają zamknięte, bo — jak mówią — spełniają podobne przepisy sanitarne. Stąd apel, którego współautorką jest olsztynianka.


Uczymy się na nowo żyć w Olsztynie
Sprawdzaliśmy, jak powoli — w rytmie znoszonych zakazów antyepidemiologicznych — odżywa życie w Olsztynie. Okazuje się, że fryzjerzy przeżyli prawdziwy szturm. Pierwsi klienci zamawiali kawę w kafejkach i obiady w restauracjach. My też!


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages