Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Oto prawidłowy numer do Stacji Socjalnej Joannitów w Bartoszycach

2020-05-21 11:31:28 (ost. akt: 2020-05-21 11:34:11)
Stacja Socjalna Joannitów w Bartoszycach

Stacja Socjalna Joannitów w Bartoszycach

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

FELIETON || Spieszymy się wszędzie, wszystko chcemy mieć na "już". Nawet wyszukanie w Internecie numeru telefonu stanowi dla nas czasem spore wyzwanie.

"Dzień dobry, czy to Stacja Joannitów?". "Dzień dobry, dodzwoniłam się do Joannitów?". "Witam, czy to Joannici?". Nie ma tygodnia, byśmy nie odebrali w naszej redakcji telefonu z takim pytaniem. Czasem jest ich kilka dziennie. W ostatnim czasie, kiedy Stacja Socjalna Joannitów w Bartoszycach była zamknięta z powodu pandemii, owe telefony ustały, ale po jej ponownym otwarciu znowu się pojawiły.

Dlaczego mieszkańcy powiatu dzwonią do redakcji myśląc, że wybierają numer telefonu Joannitów? Odpowiedź jest bardzo prosta: nie czytają. Albo inaczej: nie czytają ze zrozumieniem. Wpisują w wyszukiwarkę Googla hasło "stacja joannitów bartoszyce", po czym automatycznie klikają w pierwszy link.

Owym linkiem jest odnośnik do naszego portalu bartoszyce.wm.pl, gdzie pojawiają się artykuły otagowane "stacja joannitów bartoszyce" (a konkretnie, jeden, nawet nie artykuł, a wywiad wideo). Pod nim szybko znajdują numer telefonu i dzwonią... do nas, gdyż podany tam numer jest oczywiście do naszej redakcji, a nie do Joannitów.

Spieszymy się wszędzie, wszystko chcemy mieć na "już". Nie powiem, sam czasem łapię się na tym, że nie czytam interesującego mnie artykułu, tylko "omiatam" go wzrokiem, by po chwili stwierdzić, że nic nie zapamiętałem. Wtedy zaczynam już czytać, ale bez pośpiechu, by wyłapać treść.

Kiedyś o pomyłkowych telefonach do naszej redakcji powiedziałem jednej z pań ze Stacji Socjalnej Joannitów w Bartoszycach. Była zaskoczona, ale i ucieszyła się, bo ej zdaniem pokazuje to, iż ich praca i instytucja są potrzebne.

Zatem jeśli ktoś chce skorzystać z pomocy Joannitów, niech dzwoni na numer 89 762 98 79. Można go znaleźć również na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Bartoszyce.

Grzegorz Kwakszys
g.kwakszys@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (21 maja) wydaniu m.in.


Cena paliw w dółKoniec taniej benzyny
Paliwo nadal jest sporo tańsze niż przed pandemią, ale eksperci przewidują stopniowy wzrost cen na stacjach, co zresztą już widać.

przedszkole Koronalojalki coraz bliżej Olsztyna
Oświadczenia mają zmienioną formę, bo podpisywać je będą nie tylko wychowawcy, ale i rodzice. Poza tym konsultacje ogłoszone przez MEN mają być nielegalne, a nauczyciele nie dostaliby za nie pieniędzy. Co dalej z chaosem w szkołach?


Rejestruj się online
Zakazy związane ze stanem pandemii niejednemu zabrały pracę. W Olsztynie ponad 500 osób trafiło na bruk. Kiedy idą do pośredniaka, trafiają na zamknięte drzwi. Sprawdziliśmy, co ma robić bezrobotny, żeby zarejestrować się w Urzędzie Pracy.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages