Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Od środy 6 maja czynna będzie biblioteka w Bartoszycach. Zapoznaj się z zasadami jej funkcjonowania

2020-05-05 13:07:00 (ost. akt: 2020-05-05 13:17:29)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Od środy 6 maja czytelnicy znowu będą mogli odwiedzać Miejską Bibliotekę Publiczną w Bartoszycach w jej tymczasowej siedzibie przy ulicy Słowackiego. I jak ze wszystkim w tym czasie, liczyć się trzeba z pewnymi obostrzeniami.

Jak informuje strona internetowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bartoszycach, od 6 maja otwarte zostaną: biblioteka główna (ul. Słowackiego), Oddział dla Dzieci i Młodzieży (ul. Ogrodowa) oraz Filia nr 2 (ul. Witosa).

Zamknięta do odwołania pozostaje natomiast Filia nr 1, mieszcząca się przy ul. Bema.

Wszystkie biblioteki otwarte będą od poniedziałku do piątku w godz. 9-16. Placówki będą funkcjonowały według nowych zasad. Nie będzie m.in. możliwe swobodne przemieszczanie się pomiędzy regałami z książkami. Te będą podawali pracownicy. Z tego też względu warto wcześniej skontaktować się z placówką i zapytać, czy interesująca nas książka jest dostępna.

Zasady funkcjonowania biblioteki
1. Osoby przebywające w bibliotece powinny przestrzegać zasad bezpieczeństwa, mieć maseczki ochronne i rękawice oraz używać przygotowanego płynu dezynfekującego.

2. Stanowisko obsługi czytelnika znajduje się w holu biblioteki lub w przypadku filii — przy wejściu. Zgodnie z wymogami epidemicznymi, wyposażone jest ono w płyn do dezynfekcji dłoni, przesłonę ochronną, a lada biblioteczna zapewnia bezpieczny odstęp pomiędzy bibliotekarzem a czytelnikiem.

3. Jednocześnie w bibliotece mogą przebywać 2 osoby w odpowiedniej odległości od siebie.

4. Zbiory zwracane przez czytelników należy samodzielnie umieścić w wyznaczonym do tego celu kartonie. Oddane książki „wędrują” do kwarantanny!

5. Brak wolnego dostępu do księgozbioru, wypożyczone zbiory podaje bibliotekarz.

6. Zalecamy wcześniejszy kontakt w celu ustalenia godziny odwiedzin oraz podania listy tytułów, które chcemy wypożyczyć. Można to zrobić na dwa sposoby: telefonicznie lub wysyłając e-mail.

• Biblioteka Główna
tel. (89) 762 16 50
e-mail: wypozyczalnia@mbpbartoszyce.pl

• Oddział dla Dzieci i Młodzieży
tel. (89) 763 65 16
e-mail: junior@wbp.olsztyn.pl

• Filia nr 2 (ul. Witosa)
tel. (89)762 98 82
e-mail: filia2@mbpbartoszyce.pl

7. Wizytę w bibliotece należy ograniczyć jedynie do wypożyczenia i zwrotu zbiorów.

8. Czytelnicy nie mogą korzystać z komputerów, sali zabaw dla dzieci zbiorów na miejscu oraz innych usług.

kwk, MBP Bartoszyce


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (5 maja) wydaniu m.in.

Chętnie wróciliśmy do galerii
W poniedziałek ponownie otworzyły się galerie handlowe. Olsztyniacy ruszyli do nich chętnie. Niektórzy z ciekawości, inni w określonym celu. Galerie spodziewają się stopniowego zwiększania ruchu. Zwłaszcza po godzinach pracy.

Polityczne gierki pod wybory
Gdyby sprawa nie dotyczyła głowy państwa, to można byłoby nawet się pośmiać, ale chodzi o wybory prezydenta RP, więc Polakom wcale nie jest do śmiechu. I choć do wyborów zostało zaledwie kilka dni, to nadal mamy wyborczy chaos.

Zmarł Kubuś, Bartosz walczy o życie
W szpitalu dziecięcym zmarł jeden z bliźniaków poszkodowanych w wypadku. 1,5-rocznego Kubusia, pomimo wysiłku lekarzy, nie udało się uratować. Bartosz wciąż walczy o życie.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages