Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Strażacki Tydzień. Pożary, inne zdarzenia oraz.... życzenia

2020-05-04 15:48:20 (ost. akt: 2020-05-04 16:01:11)

Autor zdjęcia: KP PSP Bartoszyce

W okresie od 27 kwietnia do 3 maja br. strażacy powiatu bartoszyckiego podjęli 12 interwencji. Bilans minionego tygodnia to 10 zdarzeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia i 2 pożary.

W zakresie likwidacji miejscowych zagrożeń strażacy podejmowali interwencje związane m.in. z podejrzeniem podłożenia ładunku wybuchowego w budynku Prokuratury Rejonowej w Bartoszycach, kolizją samochodu osobowego na ulicy Kętrzyńskiej w Bartoszycach oraz usunięciem plamy płynu eksploatacyjnego z parkingu przy ul. Kościuszki w Bartoszycach.

Ponadto odnotowaliśmy 7 zdarzeń związanych ze zwalczaniem zagrożenia epidemiologicznego wywołanego koronawirusem SARS-CoV-2.

Bartoszyccy strażacy codziennie od 10 marca na przejściu granicznym w Bezledach prowadzą kontrole sanitarne polegające na wykonywaniu pomiarów temperatury osób podróżujących. Działania te mają charakter wspomagający działania innych służb i instytucji. W minionym tygodniu strażacy sprawdzili temperaturę u 151 osób, a od początku tych działań u 3076 osób.

Działania gaśnicze zarejestrowane w minionym tygodniu związane były z pożarem pojedynczego drzewa w Kinkajmach oraz pożarem sadzy w przewodzie kominowym w jednych z budynków mieszkalnych w Sępopolu.

W ubiegłym tygodniu do bartoszyckich strażaków trafiły środki ochronne w postaci 15 przyłbic przekazanych przez Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki Związku Zawodowego Strażaków Florian oraz maseczki ochronne od bartoszyckich harcerzy.

Z okazji Dnia Strażaka pragniemy złożyć wszystkim strażakom powiatu bartoszyckiego najlepsze życzenia. Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także dużo zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Słowa podziękowania za służbę i pracę kierujemy do strażaków i pracowników cywilnych bartoszyckiej komendy, strażaków ochotników, strażaków z WSP 20BBZ oraz emerytów i rencistów pożarnictwa.
st. kpt. Piotr Kowalski


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (4 maja) wydaniu m.in.

Galeria Handlowa w EłkuWreszcie ludzie wrócą do pracy
Dziś w całej Polsce otwarto galerie handlowe. Powolne odmrażanie gospodarki kieruje nas w stronę normalności. Zmiany będą wprowadzane małymi krokami. Wiele osób cieszy się z powrotu do pracy, wiele podkreśla, jak ważne są środki bezpieczeństwa.

Beata i Andrzej GóralewscyMaseczka nie ukryje szczęścia
Ślub w maseczkach ochronnych? A dlaczego nie? Żadnych wątpliwości nie mieli Beata i Andrzej Góralewscy. — Nie żałujemy, że nie było wielkiej ceremonii i tak planowaliśmy kameralną. Nie to jest dla nas najważniejsze — mówi młoda para.

Jarosław Jar ChojnackiPotem będzie wyścig szczurów
Koncert, na którym Jarosław Jar Chojnacki grał i śpiewał do pustej widowni, zostanie w jego pamięci na zawsze. — Może słowo traumatyczny byłoby za mocne, ale był dla mnie wyjątkowym przeżyciem — mówi artysta.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Andrzej M. #2916137 | 185.138.*.* 5 maj 2020 13:01

  Wszystkim Strażakom wielkie dzięki za ich służbę i ciężką pracę. A w dniu Waszego świeta - trochę spóźnione ale wszystkiego najlepszego.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. frisails #2915997 | 82.177.*.* 5 maj 2020 09:23

  ni mo jak to łunos w strazy ługnia ni mo w dope pazy

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages