Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Jak internauci oceniają starówkę po rewitalizacji? [WYNIKI SONDY]

2020-05-04 08:43:09 (ost. akt: 2020-05-04 09:04:33)
Zrewitalizowany plac Konstytucji 3 Maja w Bartoszycach

Zrewitalizowany plac Konstytucji 3 Maja w Bartoszycach

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Internautów odwiedzających nasz portal zapytaliśmy, jak oceniają efekt końcowy rewitalizacji bartoszyckiego placu Konstytucji 3 Maja i jego najbliższych okolic. Teraz czas zapoznać się z wynikami sondy.

Sonda trwała od czwartku 30 kwietnia. Na ten dzień planowane było uroczyste otwarcie zrewitalizowanej starówki, ale z powodu epidemii wydarzenie to trzeba było odwołać. Głosować można było do północy w niedzielę 3 maja. Z jednego urządzenia można było oddać jeden głos dziennie.

Jak efekt końcowy rewitalizacji ocenili internauci? Opcję "nie podoba mi się" wybrała ponad połowa z nich (57,18 proc).

W komentarzach głosujący pisali przede wszystkim o "zabetonowaniu" przestrzeni oraz braku drzew, co ich zdaniem odbije się negatywnie podczas upalnych, letnich dni, kiedy nie będzie można schronić się w cieniu. Zwracano również na metalowe, kaskadowe donice, które zdaniem wielu internautów nie wyglądają okazale oraz na brak dostatecznej liczby ławek.

Opcja "podoba mi się" zyskała poparcie 37,63 proc. Co podoba się po rewitalizacji?

Internauci zwracali uwagę, że plac nawiązuje teraz swoim wyglądem do czasów przedwojennych oraz że teren od Bramy Lidzbarskiej wygląda tak a nie inaczej, bo jest przygotowany pod imprezy plenerowe. Co do braku drzew zwracano uwagę, że kiedy one były i tak trudno było siedzieć pod nimi ze względu na ptasie odchody.

Trzecią z możliwych opcji, czyli "nie mam zdania", wybrało 5,19 proc. głosujących. Niektórzy pisali, aby z oceną końcową poczekać aż zazielenią się posadzone na placu drzewka oraz kwiaty we wspomnianych wcześniej donicach oraz uruchomiona zostanie podświetlana wieczorami fontanna (co miało miejsce w niedzielę 3 maja).

W sondzie oddano 1079 głosów. Opcję "nie podoba mi się" wybrano 617 razy, "podoba mi się" — 406 razy, zaś "nie mam zdania" — 56 razy.
kwk


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (4 maja) wydaniu m.in.

Galeria Handlowa w EłkuWreszcie ludzie wrócą do pracy
Dziś w całej Polsce otwarto galerie handlowe. Powolne odmrażanie gospodarki kieruje nas w stronę normalności. Zmiany będą wprowadzane małymi krokami. Wiele osób cieszy się z powrotu do pracy, wiele podkreśla, jak ważne są środki bezpieczeństwa.

Beata i Andrzej GóralewscyMaseczka nie ukryje szczęścia
Ślub w maseczkach ochronnych? A dlaczego nie? Żadnych wątpliwości nie mieli Beata i Andrzej Góralewscy. — Nie żałujemy, że nie było wielkiej ceremonii i tak planowaliśmy kameralną. Nie to jest dla nas najważniejsze — mówi młoda para.

Jarosław Jar ChojnackiPotem będzie wyścig szczurów
Koncert, na którym Jarosław Jar Chojnacki grał i śpiewał do pustej widowni, zostanie w jego pamięci na zawsze. — Może słowo traumatyczny byłoby za mocne, ale był dla mnie wyjątkowym przeżyciem — mówi artysta.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages