środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Nadzwyczajna sesja rady miasta w nadzwyczajnych warunkach

2020-04-29 13:17:55 (ost. akt: 2020-04-29 13:50:28)
Sesja Rady Miasta Bartoszyce z 29 kwietnia 2020 r.

Sesja Rady Miasta Bartoszyce z 29 kwietnia 2020 r.

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W środę 29 kwietnia odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bartoszyce. Przeprowadzono ją w Bartoszyckim Domu Kultury, z zachowaniem środków ostrożności.

W pierwszej części obrad radni przyjęli sprawozdania za 2019 rok z realizacji zadań jednostek organizacyjnych samorządu miejskiego. Były to coroczne raporty przygotowane przez Bartoszycki Dom Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną, Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Zespół Administracyjny Oświaty, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Zakład Usług Komunalnych.

Sprawozdania zostały zaopiniowane przez odpowiednie komisje pozytywnie. Nie było też przy nich większych dyskusji. Jedynie radna Ewa Pisarska, przewodnicząca Komisji Gospodarki Miejskiej, przypomniała prośbę o zakup, w miarę możliwości, nowego ciągnika rolniczego dla ZUK-u.

Radni dokonali też zmian w budżecie. Miasto otrzymało 79,2 tys. zł dofinansowania na zakup komputerów dla szkół w ramach projektu "Zdalna szkoła". Kupionych ma zostać 48 tabletów wraz z oprogramowaniem.

W tym roku nie zostaną zorganizowane Dni Bartoszyc. Na ich przygotowanie przeznaczonych było 117,5 tys. zł. Jak powiedział Kamil Runiewicz, dyrektor BDK, podczas wydarzenia miały zagrać m.in. Budka Suflera i Czerwone Gitary.

Radny Karol Kapuściński chciał wiedzieć, czy zespoły zwróciły zaliczki, które otrzymały. Jak przyznał dyrektor BDK, większość grup to uczyniła. Problem jest z jednym wykonawcą, który, jak powiedział Runiewicz, nie odebrał jeszcze pisma z prośbą o zwrot wypłaconej zaliczki.

Miasto będzie musiało zwrócić 112 883 zł za realizację projektu "Bartoszyckie przedszkola stawiają na kreatywność i języki obce". Tak najpierw zdecydował urząd marszałkowski, a następnie sąd. We wspomnianej kwocie zawarta jest dotacja na projekt (99 860 zł) oraz odsetki (13 023 zł).

— Nie jestem dumny z tego powodu. Zdecydowałem się też na coś, co zapobiegnie tego typu działaniom. Nie chodzi tylko o moją osobę, bo jestem na pierwszym semestrze studiów o zamówieniach publicznych, ale wysyłam jeszcze trzech pracowników urzędu na zamówienia publiczne, abyśmy takich błędów unikali. Rozumiem, że zdarza się, że ktoś nie czyta do końca wytycznych, ale to nie powinno się wydarzyć. Ze swojej strony za to przepraszam, a pracownik będzie miał wpisaną notatkę służbową — powiedział podczas sesji burmistrz Piotr Petrykowski.

Nadzwyczajna sesja odbywała się w nadzwyczajnych warunkach. Radni rozmieszczeni byli po całej sali widowiskowej Bartoszyckiego Domu Kultury, a przewodniczący i wiceprzewodniczący mieli swoje stanowiska na scenie.

kwkCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (29 kwietnia) wydaniu m.in.


Co odmrozi dziś rząd?
Dopiero dziś mamy poznać szczegóły dalszego odmrażania gospodarki. Jedak rząd wycofał się z kontrowersyjnych pomysłów uelastycznienia czasu pracy, które miały się znaleźć w Tarczy 3.0. Według nich pracodawca mógł nas zwolnić e-mailem.

Elbląscy studenci podczas zajęć przed epidemiąUniwersytety wysłały studentów do domów
Odkąd rząd zamknął szkoły, dzieci i młodzież przeniosły się do sieci i uczą się zdalnie. Zupełnie inna jest sytuacja studentów uniwersytetów III wieku. Wszystkie musiały zawiesić zajęcia do odwołania. A z nauki zdalnej same zrezygnowały.

Dzieci też potrzebują tarczy
Rzecznik Praw Dziecka apeluje do rządu o pilne zmiany w tarczy antykryzysowej. Chodzi o wprowadzenie tzw. alimentów natychmiastowych. Mikołaj Pawlak podkreśla, że dzieci nie wolno skazywać na czekanie, aż minie pandemia.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Brak słów... #2914092 | 88.156.*.* 30 kwi 2020 17:33

  Prawie 113 tys. zł. do zwrotu, bo... "zdarza się, że ktoś nie czyta do końca wytycznych"... Po prostu ręce opadają. Nie, takie coś nie powinno się zdarzyć. Przecież przy takich projektach nie pracuje sam burmistrz lub jeden urzędnik, tylko chyba grupa ludzi, mająca swojego dyrektora. A każdy odpowiedzialny dyrektor czyta wszystkie dokumenty i wytyczne dokładnie, nawet kilka razy, jeżeli jest taka potrzeba.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. maseczki #2913653 | 176.97.*.* 29 kwi 2020 22:48

  Brawo burmistrzu nie dość że bez maseczki to w "kominie" z wystającym nosem jak u PINOKIA

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Pio #2913550 | 176.97.*.* 29 kwi 2020 19:25

  Puścić komunikację miejską a nie oszczędzać pod przykrywką koronavirusa

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Glup #2913537 | 91.196.*.* 29 kwi 2020 18:57

   112 tysięcy i notatka służbowa.tez bym tak chciał.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. raz #2913429 | 5.173.*.* 29 kwi 2020 16:11

   taaa ZUK-owi bardzo potrzebny nowy ciągnik ,ponieważ "stary" już się zajeździł wożąc fanty na prywatne posesje pracowników w godzinach pracy ,na koszt podatników,teraz będą woźić nowym

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (10)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages