Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Wykaz telefonów do przychodni zdrowia w powiecie bartoszyckim

2020-03-26 10:15:26 (ost. akt: 2020-03-26 10:24:25) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: pixabay.com

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju związaną 
z koronawirusem SARS-COV-2, podajemy najważniejsze numery telefonów w naszym powiecie, na które należy dzwonić w razie zagrożenia życia i zdrowia.

Zespoły Ratownictwa Medycznego (telefon alarmowy 112) — stany bezpośredniego zagrożenia życia. W przypadku objawów infekcyjnych bądź dodatniego wywiadu epidemiologicznego pacjenta lub osób przebywających w domu/pomieszczeniu poinformuj koniecznie o tym dyspozytora medycznego.

SOR - Szpitalny Oddział Ratunkowy w Bartoszycach — stan nagłego zagrożenia zdrowotnego. W przypadku objawów infekcyjnych bądź dodatniego wywiadu epidemiologicznego pacjenta lub osób towarzyszących należy poinformować SOR przed wejściem do szpitala dzwoniąc na numer (89) 675 23 99.

POZ - Podstawowa Opieka Zdrowotna (poniedziałek-piątek, g. 8-18) — w przypadku objawów infekcji, a także w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia z przyczyn nieinfekcyjnych skontaktuj się z Lekarzem Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Przygotuj kartę i długopis. Dzwoń do skutku.

Wykaz telefonów do przychodni z terenu Powiatu Bartoszyckiego.

NPL – Nocna Pomoc Lekarska (tel. 89 675 23 99) — należy ograniczyć wizyty do sytuacji, gdy stan zdrowia nie pozwala czekać na kontakt ze swoim lekarzem rodzinnym w godzinach pracy przychodni. Zanim się udamy do szpitala, należy zadzwonić po poradę.

Starosta Powiatu Bartoszyckiego
J. Zbigniew Nadolny

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages