Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Strażacki tydzień. Pamiętaj, że wypalanie traw jest nielegalne!

2020-03-25 13:12:22 (ost. akt: 2020-03-26 08:48:39)

Autor zdjęcia: Archiwum/Kampania społeczna

W okresie od 16 do 22 marca br. strażacy powiatu bartoszyckiego podjęli 16 interwencji. Bilans minionego tygodnia to 16 zdarzeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia i 4 pożary.

W zakresie likwidacji miejscowych zagrożeń strażacy podejmowali interwencje związane m.in. z kolizją samochodu osobowe w pobliżu Bisztynka, otwarciem mieszkania na prośbę policji, udzieleniem pomocy medycznej mężczyźnie, który doznał urazu kończyny dolnej w trakcie prac prowadzonych na dachu budynku oraz uwolnieniem bobra znajdującego się w wykopie powstałym przy budowie drogi wojewódzkiej nr 512.

Ponadto odnotowaliśmy 7 zdarzeń związanych ze zwalczaniem zagrożenia epidemiologicznego wywołanego koronawirusem SARS-CoV-2.

Bartoszyccy strażacy, wspomagani przez funkcjonariuszy z innych komend, codziennie na przejściu granicznym w Bezledach, prowadzą kontrole sanitarne polegające na wykonywaniu pomiarów temperatury osób podróżujących. Działania te mają charakter wspomagający działania innych służb i instytucji. Do 24 marca strażacy skontrolowali 1474 pojazdy i sprawdzili temperaturę u 2020 osób.

Działania gaśnicze zarejestrowane w minionym tygodniu związane były z pożarem śmieci na prywatnej posesji, pożarem śmietnika kontenerowego oraz pożarem sadzy w przewodzie kominowym.

W ubiegłym tygodniu odnotowaliśmy ponadto pierwszy pożar suchy traw na nieużytkach rolnych, do którego doszło w Bisztynku.

Przełom zimy i wiosny jest okresem, w którym co roku odnotowujemy bardzo dużą ilość pożarów łąk i nieużytków. Spowodowane jest to zazwyczaj wypalaniem traw i pozostałości roślinnych, które po okresie zimowym są wysuszone i łatwopalne.

Przypominamy, że wypalanie traw i pozostałości roślinnych jest zabronione.

st. kpt. Piotr Kowalski


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Koronawirus nie wystraszył krwiodawców
Na krwiodawców z Warmii i Mazur można zawsze liczyć. Nie przestraszyli się epidemii i codziennie stawiają się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Dyrektor Grażyna Kula: mamy sytuację opanowaną.


Tanie paliwo już nie cieszy
Dawno już nie było tak tanio na stacjach benzynowych. Ceny paliw spadły nawet poniżej 4 zł za litr. Dziś jednak chyba nikogo to nie cieszy.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Technik wet. #2893809 | 83.6.*.* 26 mar 2020 07:11

    Z jednego pieska po spacerze wyjąłem 32 kleszcze!!!!!!. Tylko wypalanie traw uchroni nas i nasze czworonogi przed kleszczami i chorobami jakie roznoszą. Ja wszędzie gdzie tylko mogę wyspałam na sowich włościach trawę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages