Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Starosta powiatu i dyrektor szpitala apelują o mówienie prawdy oraz przestrzeganie kwarantanny WIDEO

2020-03-24 14:54:44 (ost. akt: 2020-03-24 16:06:15)
Konferencja prasowa starosty powiatu bartoszyckiego Jana Zbigniewa Nadolnego (z lewej) i dyrektora szpitala powiatowego w Bartoszycach Sławomira Wójcika

Konferencja prasowa starosty powiatu bartoszyckiego Jana Zbigniewa Nadolnego (z lewej) i dyrektora szpitala powiatowego w Bartoszycach Sławomira Wójcika

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Od środy 25 marca Starostwo Powiatowe w Bartoszycach nie będzie przyjmowało petentów, a przed każdorazowym wejściem do szpitala powiatowego trzeba będzie wypełnić ankietę epidemiologiczną — to najważniejsze informacje, jakie ogłoszono podczas konferencji prasowej w starostwie 24 marca.

Na początku spotkania starosta powiatu Jan Zbigniew Nadolny przedstawił statystyki dotyczące mieszkańców powiatu w związku z koronawirusem. Jedna osoba wciąż przebywa w szpitalu zakaźnym, gdzie oczekuje na wynik. W kwarantannie zleconej przez sanepid pozostaje 18 osób, tyle samo jest w nadzorze epidemiologicznym (na czym to polega, przeczytacie tutaj).

Starosta poinformował również, że w kwarantannie w związku z powrotem z zagranicy pozostaje ponad sto osób, przy czym liczba ta zmienia się bardzo szybko, ze względu na kolejne przyjazdy.

Od środy 25 marca starostwo nie będzie już przyjmowało petentów. Wszelkie sprawy należy załatwiać albo telefonicznie, albo drogą elektroniczną. Urzędnicy wciąż będą przychodzili do pracy.

O nowych obostrzeniach poinformował również dyrektor Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Bartoszycach Sławomir Wójcik. Do budynku można dostać się tylko dwoma wejściami: głównym oraz od strony Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, przy czym wejście o g. 18 będzie już zamykane.

Sporo miejsca poświęcono ankietom epidemiologicznym, które od dzisiaj należy wypełnić przed wejściem do szpitala, a które przed wjazdem na przyszpitalny teren rozdają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Ankiety są obowiązkowe dla wszystkich wchodzących do budynku i trzeba je składać za każdym razem. Pobrać można ją również ze strony internetowej szpitala.

W ankiecie należy podać m.in. imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Trzeba też odpowiedzieć na pytanie, czy miało się kontakt z osobą zakażoną koronawirusem oraz zaznaczyć, czy wystąpił u nas któryś z podanych objawów. W zależności od odpowiedzi, personel szpitalny wyda nam odpowiednie instrukcje.

— Bardzo ważne jest, żeby w ankietach pisać prawdę, abyśmy nie musieli później zamykać szpitala — apelował Sławomir Wójcik. — Kiedy będzie już po wszystkim, ankiety zostaną zutylizowane — zapewnił.

Przy okazji dyrektor szpitala zaapelował również, by nie czekać z przyjściem do poradni z innymi dolegliwościami. — Szpital pracuje i nikomu nie odmówi pomocy — powiedział Wójcik.

O przestrzeganie zaleceń, przede wszystkim o nie wychodzenie z domów bez wyraźnych powodów, prosił też starosta powiatu. — To jest test na naszą dojrzałość. Szczególnie zwracam się o to do osób, które wracają z zagranicy. Nie lekceważmy kwarantanny — prosił Jan Zbigniew Nadolny.

kwkCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia: Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mówcie prawdę?! #2893270 | 5.173.*.* 25 mar 2020 09:24

    To niech Starosta odpowie czemu w ubiegłym tygodniu dopuścił do wyjazdu kilka autokarów z ludźmi zamieszkałymi w powiecie do wyjazdu na zbiór szparagów do Niemiec. Przecież te osoby za kilka tygodni powrócą do domów i stworzą zagrożenie dla całego powiatu!!!!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages