Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

W Łabędniku wolontariusze będą szyć maseczki ochronne dla bartoszyckiego szpitala

2020-03-20 11:13:57 (ost. akt: 2020-03-20 11:29:35)

Autor zdjęcia: Pixabay

Na sobotę 21 marca zaplanowano w Łabędniku (gm. Bartoszyce) akcję szycia maseczek ochronnych,które następnie zostaną przekazane szpitalowi powiatowemu w Bartoszycach. Nie oznacza to jednak, że w szpitalu takiego sprzętu brakuje.

Szycie maseczek odbędzie się w Domu Kultury w Łabędniku. Rozpocznie się o g. 14. To akcja zainicjowana przez Marlenę Sófczyńską z Fundacji Sowa — Nigdy Sami oraz radną gminy Janinę Kosińską. Organizatorzy zapewniają materiały i sprzęt. Potrzebne są tylko ręce do pracy, które będą szyły, prasowały i wycinały.

— Zachowane zostaną też wszelkie środki ostrożności. Sala jest duża i maszyny do szycia będą stały od siebie w sporej odległości. A w razie dużej liczby zgłoszeń, wprowadzimy szycie zmianowe — mówi Monika Dołżycka, dyrektor Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji Gminy Bartoszyce.

Więcej informacji o akcji można uzyskać pod numerami telefonów 512 270 989 oraz 531 311 807.

Uszyte w Łabędniku maseczki trafią do szpitala powiatowego w Bartoszycach. Nie oznacza to jednak, że w placówce brakuje tego typu sprzętu.

— Cały potrzebny sprzęt mamy. Dostaliśmy go trochę od wojewody, własnym sumptem też zakupiliśmy dodatkowe środki ochrony osobistej. Nie wiemy jednak, co przyniesie przyszłość, dlatego każda pomoc jest potrzebna i dziękujemy za sobotnią akcję — mówi Sławomir Wójcik, dyrektor Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Bartoszycach.

— Uszyte maseczki będą bez odpowiednich atestów i nie będą mogły być używa na przykład na bloku operacyjnym, ale do takiej pierwszej bariery ochronnej przydadzą się — dodaje dyrektor.

Także w innych miejscowościach naszego regionu odbywa się społeczne szycie maseczek ochronnych. Podobną akcję zorganizowano m.in. w Kętrzynie.

kwk



Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia: Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pan #2891353 | 194.116.*.* 22 mar 2020 07:05

    I jakposzla akcja ? moze jakas relacja ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages