Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Ile dziś jest dzieci w szkołach i przedszkolach? Jak zmieniają pracę urzędy? AKTUALIZACJA

2020-03-12 09:23:55 (ost. akt: 2020-03-12 14:16:55)

Autor zdjęcia: Pixabay

Decyzje o zamknięciu szkół i przedszkoli spowodowały, że dziś w tych placówkach jest znikoma ilość dzieci. Ograniczenia związane z koronawirusem zmieniają też sposób funkcjonowania urzędów. Dane z powiatu na bieżąco uzupełniamy.

Wczoraj premier Morawiecki zdecydował o zamknięciu wyższych uczelni, szkół, przedszkoli, żłobków. Jeszcze tylko dziś i jutro placówki te (poza uczelniami i szkołami ponadpodstawowymi) sprawują opiekę nad dziećmi, których rodzice z jakichkolwiek przyczyn nie mogą jej zapewnić dzieciom.

Postanowiliśmy sprawdzić, ile dzieci pojawiło się dziś w tych placówkach na terenie powiatu bartoszyckiego. Zapytaliśmy też o ewentualne zmiany w funkcjonowaniu urzędów.

BARTOSZYCE
Na g. 12 zaplanowane jest spotkanie dyrektora Zespołu Administracyjnego Oświaty w Bartoszycach z dyrektorami szkół podstawowych i przedszkoli. Wtedy będzie wiadomo ostatecznie, ile dzieci pojawiło się dzisiaj w placówkach.

W Urzędzie Miasta Bartoszyce w dniach 13-27 marca nieczynna będzie kasa. Jak poinformowano w komunikacie, "wpłat można dokonywać w czynnych placówkach Poczty Polskiej, banków lub instytucji finansowych mających uprawienia do dokonywania operacji finansowych".

Prośba o ograniczenie wizyt i załatwianie spraw w inny możliwy sposób (telefonicznie, drogą mailową) pojawiła się na stronie Sądu Rejonowego w Bartoszycach.

STAROSTWO POWIATOWE W BARTOSZYCACH
Z dniem 16 marca 2020 r. Starostwo Powiatowe w Bartoszycach wprowadza ograniczenia w przyjmowaniu interesantów.

Interesanci będą przyjmowani w godzinach od 10 do 13 poprzez biuro podawcze znajdujące się na parterze budynku – przyjmowanie wyłącznie pisemnej korespondencji.

Starostwo będzie obsługiwało interesantów telefonicznie – tel. 89-762-17-20 wykaz telefonów do poszczególnych wydziałów znajduje się na stronie BIP Urzędu. Wykaz dostępny jest też w biurze podawczym.

W sprawach pilnych istnieje możliwość bezpośredniego przyjęcia interesanta wyłącznie po uprzednim zgłoszeniu się do biura podawczego.

Kasa starostwa znajdująca się w budynku przy ul. 11- Listopada zostaje zamknięta. Wszelkich wpłat należy dokonywać w formie przelewu.

Wydział Komunikacji znajdujący się przy ul. 11-Listopada 7 będzie obsługiwał interesantów w godzinach od 9 do 14 – w sali przyjęć może przebywać tylko 1 osoba.

Zmiana organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Bartoszycach obowiązuje do 27 marca.

BISZTYNEK
Szkoła Podstawowa w Bisztynku — 4
Szkoła Podstawowa w Grzędzie — 3
Szkoła Podstawowa w Satopach — 0 oraz 1 w punkcie przedszkolnym
Przedszkole w Bisztynku — 13
Żłobek w Bisztynku — 8

Od poniedziałku wszystkie te placówki będą zamknięte "na głucho". W budynkach nie będzie nauczycieli ani pracowników obsługi.

Urząd Miejski w Bisztynku nie zmienia godzin urzędowania. Burmistrz Bisztynka Marek Dominiak zwrócił się jednak z prośbą o ograniczenie wizyt w Urzędzie Miejskim w Bisztynku, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz Urzędzie Stanu Cywilnego do niezbędnego minimum. Polecamy kontakt telefoniczny lub korzystanie kontaktu e-mail. Dane kontaktowe znajduję się na stronach internetowych UM w Bisztynku.

SĘPOPOL
Szkoła Podstawowa w Sępopolu — 0
Szkoła Podstawowa w Wiatrowcu — 2
Szkoła Podstawowa w Ponikach — 0
Szkoła Podstawowa w Dzietrzychowie — 3
Przedszkole w Sępopolu — 0

Podobnie jak w innych samorządach od poniedziałku placówki te będą zamknięte i nie będą przebywać w nich nauczyciele, opiekunowie i pracownicy administracji i obsługi.

Urząd Miejski w Sępopolu również nie zmienia godzin urzędowania, ale ogranicza godziny przyjęć interesantów. Będą przyjmowani w godzinach 9 - 12 w specjalnie zorganizowanym biurze podawczym w sali konferencyjnej. Burmistrz Irena Wołosiuk również apeluje, aby ograniczyć wizyty w urzędzie i korzystać z łączności telefonicznej lub elektronicznej.

GMINA GÓROWO IŁAWECKIE
Tylko w szkole w Pieszkowie przebywa 3 dzieci a w pozostałych (Toprzyny, Kandyty) nie ma dziś ani jednego dziecka.

Urząd Gminy w Górowie Iławeckim nie zmienia godzin pracy. Interesanci przyjmowani będą w sprawach pilnych w biurze podawczym (okienko na parterze) w godzinach 9 - 11. Wstrzymany jest obrót gotówkowy w urzędzie. Wszystkie należności trzeba regulować przelewem na konto.

Wójt Bożena Olszewska - Świtaj apeluje o ograniczenie wizyt w urzędzie do minimum i korzystanie z łączności telefonicznej oraz elektronicznej.

GMINA BARTOSZYCE
Szkoła Podstawowa w Galinach — 6
Szkoła Podstawowa w Bezledach — 0
Szkoła Podstawowa w Krawczykach — 7
Szkoła Podstawowa w sokolicy — 0
Przedszkole Gminne — 0

Urząd Gminy pracuje w niezmienionych godzinach, ale i tu ograniczono godziny przyjmowania interesantów. Będą przyjmowani w godz. 10 - 14 w biurze podawczym na parterze budynku urzędu. Tam przyjmowane będa jedynie pisma.

Podobnie jak w innych samorządach wójt Andrzej Dycha apeluje o wykorzystanie elektronicznych i telefonicznych kanałów informacji. Kasa urzędów wstrzymuje obrót gotówkowy. Należności regulować trzeba przelewami.

GÓROWO IŁAWECKIE
W szkole podstawowej przebywa jeden uczeń.

Urząd Miasta nie wprowadził jeszcze żadnych ograniczeń, ale będą one stopniowo wprowadzane. Od poniedziałku nieczynna będzie kasa urzędu.

W Centrum Barka odwołano wszelkie zajęcia. Nie można też odwiedzać mieszkańców DPS w Worynach.

Aktualizacja, g. 11
Jak poinformował nas starosta Jan Zbigniew Nadolny, u mieszkańca powiatu bartoszyckiego, który przebywa w szpitalu zakaźnym w Ostródzie na kwarantannie, nie stwierdzono koronawirusa.

— Nie mamy też nowych osób objętych nadzorem epidemiologicznym — dodał starosta powiatu.

Przypomnijmy, że podczas wtorkowej konferencji prasowej mówiono o 15 osobach będących pod nadzorem epidemiologicznym.

Aktualizacja, g. 13.20
W piątek w Starostwie Powiatowym w Bartoszycach odbędzie się konferencja prasowa, podczas której omówione zostaną działania związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Relację z konferencji zamieścimy później na naszym portalu bartoszyce.wm.pl.

Aktualizacja, g. 13.47
Kasę zamyka również Zakład Budżetowy Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Gminy Bartoszyce. Będzie ona nieczynna od poniedziałku 16 marca do odwołania. Tutaj, podobnie jak w przypadku Urzędu Miasta Bartoszyce, sugeruje się wpłaty na poczcie, w bankach lub instytucjach finansowych.

Zakład informuje też, że interesanci będą przyjmowani w g. 10-13. Będzie też możliwość obsługi telefonicznej — 89 762 64 01.

Aktualizacja, g. 14.06
Informacja z Domu Pomocy Społecznej w Kamińsku.

Aktualizacja, g. 14.09
Jak nas poinformował Zdzisław Żytko, dyrektor Zespołu Administracyjnego Oświaty w Bartoszycach, we wszystkich miejskich szkołach podstawowych było dzisiaj dziewięcioro uczniów.

Natomiast do przedszkoli przyprowadzono blisko 60 dzieci, co stanowiło nieco ponad 8 proc. wszystkich dzieci zapisanych do przedszkoli.

Aktualizacja, g. 14.12
I jeszcze jedna informacja, tym razem ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bartoszycach.

Aktualizacja, g. 14.16
Kolejna informacja, która napłynęła z Przedszkola Miejskiego w Górowie Iławeckim.

redakcja


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ZNP-ZNP #2885302 | 91.196.*.* 12 mar 2020 16:41

  Miejmy nadzieję, że dzieciom nie uciekną te dwa tygodnie nauki, a przerwa co do dnia odrobiona zostanie w lipcu - sierpniu. Najważniejsze dobro dzieci i ich wykształcenie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Czesióóóó #2885259 | 83.9.*.* 12 mar 2020 15:31

   Byłem dziś w odwiedzinach u Biedronki wszystkie mydło gawiedź wykupiła i papier toaletowy również. Ostatni desperaci taszczyli ręczniki papierowe pełne wózki jakby ,,argamedon" miał przejść. Ale są tego plusy wreszcie się pospólstwo solidnie doszoruje i papier toaletowy zacznie używać. Polecam jednak zamiast oddziałów zakaźnych otworzyć więcej psychiatrycznych, wyjdzie to lepiej na zdrowie społeczeństwa.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Bożena #2885154 | 94.254.*.* 12 mar 2020 13:53

    Pozamykać duże Biedronki i Lidla tam są największe skupiska ludzi.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Bartoszyczanka #2885150 | 94.254.*.* 12 mar 2020 13:50

    Powinni pozamykać duże supermarkety tam są tłumy zbiorowisk ludifizi.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Mieszkanka #2885140 | 37.47.*.* 12 mar 2020 13:39

     Moim zdaniem powinno również pozamykać sklepy tam też można się zarazić

     ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (11)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages