środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Szkoły będą zamknięte, odwołane zajęcia w domach kultury, odwołane treningi

2020-03-11 12:59:21 (ost. akt: 2020-03-11 14:23:24)

Autor zdjęcia: Pixabay

Od poniedziałku największy kłopot będą mieli rodzice uczniów i przedszkolaków. Wprowadzone dziś obostrzenia związane z koronawirusem powodują, że muszą poradzić sobie sami w sprawowaniu opieki nad dziećmi. Tlko jutro i pojutrze może to zrobić szkoła.

Co prawda do Urzędu Miasta Bartoszyce nie dotarła jeszcze oficjalna wiadomość o zamknięciu szkół i przedszkoli oraz żłobków, ale decyzje już zostały podjęte.

— Dyrektorzy wszystkich szkół, przedszkoli i punktów opieki nad dziećmi do lat trzech już zostali przeze mnie poinformowani o tym, że od poniedziałku placówki zostaną zamknięte. Dyrektorzy informują teraz o tym uczniów i rodziców, choćby za pomocą dzienników elektronicznych — mówi dyrektor Zespołu Administracji Oświaty w Bartoszycach Zdzisław Żytko.

— Jutro i w piątek (12 i 13 marca) w wyjątkowych wypadkach placówki mają zapewnić opiekę nad tymi dziećmi, których rodzice nie są w stanie jej sprawować. Od poniedziałku takiej opieki już nie będzie i rodzice muszą radzić sobie sami — dodaje.

Zajęcia i wydarzenia odwołał Bartoszycki Dom Kultury. Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji zawiesił organizację imprez sportowych, zamknął też salę fitness przy ul. Limanowskiego oraz teren lodowiska przy ul. Korczaka. W dniach 13 — 27 marca nieczynne będzie Gminne Centrum Informacji przy ul. Bohaterów Warszawy. Część klubów sportowych poinformowała o zawieszeniu treningów.

Bisztynek
Zajęcia stałe zawiesił także Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku. Biblioteka Publiczna w Bisztynku będzie czynna, ale godziny jej pracy zostały skrócone — od 11 do 17.

O kolejnych odwołanych imprezach i zamykaniu lokali użyteczności publicznej będziemy informować w miarę uzyskiwania owych informacji.

and

Aktualizacja z g. 13:49 - Sępopol
Zajęcia stałe i wszystkie zaplanowane imprezy do końca marca odwołał Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu.
— Jeśli sytuacja się zmieni ten termin może być zarówno wydłużony jak i skrócony — mówi dyrektor MGOK Magdalena Gutkowska.

Aktualizacja z godz. 13:53 - Gmina Bartoszyce
"W związku z rosnącym zagrożeniem epidemią wirusa SARS-CoV-2, mając na względzie dobro oraz zdrowie mieszkańców Gminy Bartoszyce, informujemy o zawieszeniu wszystkich najbliższych wydarzeń oraz zajęć i warsztatów organizowanych w Gminie Bartoszyce w terminie od 11.03.2020 do odwołania" informuje Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji Gminy Bartoszyce.

Od 11 marca do odwołania zamknięta będzie Gminna Hala Sportowa w Bezledach oraz mieszcząca się tam siłownia.

Aktualizacja z godz. 14:11 - Górowo Iławeckie
— Akurat, gdy rozpoczynała się konferencja prasowa premiera Morawieckiego obradował Miejski Sztab Kryzysowy więc mogliśmy reagować na bieżąco na to co słyszeliśmy — mówi burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka.

— W przedszkolu i świetlicy przyprzedszkolnej do piątku będzie sprawowana opieka nad dziećmi. Odwołaliśmy wszystkie zajęcia w Ośrodku Kultury w Górowie Iławeckim i zajęcia uniwersytetu trzeciego wieku. Na razie do dnia 25 marca, zgodnie z zarządzeniem premiera. Rozważamy, aby od poniedziałku utrzymać awaryjną pulę miejsc opieki przedszkolnej dla dzieci pracowników i służb niezbędnych dla funkcjonowania samorządu. Tu musimy jednak skontaktować się z rządem, czy możemy to zrobić. Chodzi tu o dzieci policjantów i na przykład pracowników MOPS — mówi Jacek Kostka.

Informuje też, że został uruchomione specjalny numer telefonu dla seniorów. To numer 690 525 467 na który można telefonować w godz. 7 - 15. Dodaje, ze jeśli sytuacja się pogorszy ten numer będzie funkcjonował przez całą dobę.

— Seniorzy mogą zwracać się tam o zrobienie im zakupów lub dostarczenie bezpłatnej żywności a mamy jej 8 ton w zapasach. Mogą tez zwracać się o każdą inną pomoc — mówi burmistrz.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. marek #2886354 | 37.47.*.* 14 mar 2020 08:59

  Ale kościoły zostają otwarte. Taca musi być

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mama #2884884 | 5.172.*.* 12 mar 2020 08:51

  Czy moje dziecko jest bezpieczne w SOSW ???

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. RODZIC #2884877 | 5.172.*.* 12 mar 2020 08:41

  Co ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Olsztynie? Dlaczego dzieci tej szkoły nie będą objęte 14 dniowa kwarantanną???? Czy ich nie dotyczy zagrożenie? O co chodzi?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ? #2884262 | 185.138.*.* 11 mar 2020 14:44

  A Gmina Wiejska Górowo Iławeckie? Tam tylko ograniczenie wizyt petentów w urzędzie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. wredny #2884215 | 88.156.*.* 11 mar 2020 14:00

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ma pracować wbrew zdrowemu rozsądkowi.Dzieci z różnymi deficytami będą nadal,codziennie zwożone z całego powiatu.Dzieci,które nie rozumieją i nie przestrzegają podstawowych zasad higieny.Im i wszystkim pracownikom ośrodka koronawirus wg.ministra nie zagraża?!?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages