Dwaj karatecy bartoszyckiego klubu na podium mistrzostw makroregionu wschodniego

2020-03-11 08:26:26(ost. akt: 2020-03-11 08:39:33)
Z lewej Dawid Pażuś, obok Jakub Kwaśniewski

Autor zdjęcia: Archiwum BKKK

W niedzielę 8 marca w Chełmie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin, w których uczestniczyło 364 zawodników i zawodniczek z 42 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Reprezentacja Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate zdobyła dwa medale.
Oba krążki zostały wywalczone w rywalizacji seniorów +80 kg. Srebrny medal zdobył Jakub Kwaśniewski, a brązowy Dawid Pażuś. Dla drugiego z nich to ponowny medal tego koloru, bo to samo miejsce zajął również przed rokiem.

— Obaj nasi zawodnicy stoczyli w mistrzostwach po dwie walki. Dawid, niestety, w półfinale przegrał przez wskazanie sędziów. Kuba natomiast w finale uległ również przez wskazanie Krzysztofowi Jelonkowi z Warszawy — powiedział Andrzej Litwin, trener Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate.

W Chełmie startowały jeszcze dwie nasze zawodniczki. W kat. -50 kg juniorek młodszych Amelia Wojciechowicz dotarła do ćwierćfinałów, kończąc swoją wcześniejszą walkę przed czasem. Z kolei walcząca w kat. +50 kg juniorek młodszych Michalina Kowalewska przegrała w pierwszym pojedynku.

Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.