Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Jedna osoba w szpitalu zakaźnym, a 15 objętych nadzorem epidemiologicznym

2020-03-10 18:20:00 (ost. akt: 2020-03-10 18:27:27)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Po dzisiejszym posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Bartoszycach odbyła się konferencja prasowa, podczas której poinformowano o stanie bezpieczeństwa epidemiologicznego w powiecie. - Nie ma u nas epidemii choroby wywołanej przez koronawirusa - uspokajał starosta Jan Zbigniew Nadolny.

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbyło się bez udziału mediów. W konferencji prasowej zorganizowanej po posiedzeniu wzięli udział: starosta bartoszycki Jan Zbigniew Nadolny, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Andrzej Harhaj, dyrektor szpitala w Bartoszycach Sławomir Wójcik oraz komendant powiatowy policji mł. insp. Przemysław Fiertek.

Starosta poinformował, że przedmiotem posiedzenia były zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. W posiedzeniu, poza wymienionymi już osobami, brali też udział samorządowcy z powiatu, przedstawiciele OSP, dyrektor Sanepidu w Bartoszycach.

- W tej chwili mamy jednego mieszkańca w szpitalu zakaźnym w Ostródzie na kwarantannie. To osoba, która miała kontakt z pierwszym w Polsce zakażonym mężczyzną. Obie osoby wracały autokarem z Niemiec - mówił Jan Zbigniew Nadolny.

- Piętnaście osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym. Są to osoby nie wykazujące objawów infekcji, które miały kontakt z osobą obecnie przebywającą w szpitalu w Ostródzie - dodał starosta.

Zapytany odparł, że nie ma jeszcze pewności, czy osoba w szpitalu uległa infekcji koronawirusem. - To informacja z dzisiejszego ranka - precyzował starosta.

Komendant KP PSP bryg. Andrzej Harhaj poinformował, że od dziś rana strażacy zawodowi pełnią służbę na przejściu granicznym w Bezledach, gdzie dokonują pomiaru temperatury ciała każdej osoby wjeżdżającej do Polski.

- Służba ta jest całodobowa i nie zmniejsza poziomu bezpieczeństwa w powiecie, bo nie może ona być organizowana kosztem liczby strażaków pełniących normalne dyżury w komendzie - mówił.

Przejście graniczne Barationowsk-Bezledy. Od dziś strażacy w środkach ochrony osobistej kontrolują temperaturę ciała osób wjeżdżających do Polski.
Fot. Czytelnik
Przejście graniczne Barationowsk-Bezledy. Od dziś strażacy w środkach ochrony osobistej kontrolują temperaturę ciała osób wjeżdżających do Polski.

Dyrektor szpitala w Bartoszycach Sławomir Wójcik poinformował, że do szpitala w Bartoszycach nie zgłosił się nikt z objawami mogącymi sugerować zakażenie koronawirusem i apelował, aby takie osoby nie przychodziły do szpitala a kontaktowały się z Sanepidem lub lekarzem rodzinnym telefonicznie.

Komendant policji mł. insp. Przemysław Fiertek zapewniał z kolei, że policjanci nadal wykonują swe ustawowe obowiązki. - Wbrew temu co sugerują niektóre media, nie ograniczamy w żaden sposób naszych zadań - mówił.

Pełny zapis konferencji możecie obejrzeć poniżej.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages