Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Projekt "Zrób więcej dla Ziemi" zaprasza na swoje kolejne przedsięwzięcie. Tym razem w BDK

2020-03-09 09:55:27 (ost. akt: 2020-03-09 10:06:02)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W sobotę 14 marca o g. 11 w Bartoszyckim Domu Kultury odbędzie się kolejna część spotkań projektu "Zrób więcej dla Ziemi". Tego dnia będziecie mogli uczestniczyć w warsztatach z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste z Warszawy. Dowiecie się o ograniczaniu plastiku oraz co robić, by nie marnować jedzenia.

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach w ostatnim czasie zorganizowały prelekcje dla uczniów szkół podstawowych. Opowiadały na nich o tym, co mogą zrobić, by zadbać o Ziemię.

Kolejnym z działań był warsztaty w Kawiarence Parafialnej przy kościele farnym oraz warsztaty o pielęgnacji skóry w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bartoszycach. Skierowane były one do osób dorosłych i ich celem było pokazanie, że życie zero waste nie jest takie trudne.

W swoich działaniach dziewczyny zachęcają do ograniczania plastiku i zamieniania go na inne rzeczy. Jednym z takich zamienników są woreczki z firanek. Uczennice rozdawały je w jednym z sklepów, aby pokazać, że taka zmiana nie jest trudna. W uszyciu woreczków pomogły firmy Black Red White, Infinity Group oraz lokalne krawcowe. Woreczki będzie można otrzymać także na spotkaniu 14 marca.

grupa projektowa


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages