Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej uczniów klasy pierwszej

2020-03-04 13:10:34 (ost. akt: 2020-03-04 13:19:20)

Autor zdjęcia: Archiwum SP Wojciechy

We wtorek 3 marca 2020 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach odbyło się uroczyste przyjęcie w poczet czytelników uczniów klasy I.

Witam cię kartek szelestem, tytułem na pierwszej stronie witam!
Bo po to przecież jestem, żebyś mnie ujął w dłonie i czytał!

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie zostali przywitani przez bibliotekarkę — "dobrego ducha bibliotek" oraz uczniów klasy V, którzy przygotowali krótkie przedstawienie.

Pierwszoklasiści dowiedzieli się od starszych kolegów, kto tworzy magiczną krainę książek, jak należy o nie dbać i czego nie wolno robić czytając książkę. Następnie wysłuchali próśb książki i zapoznali się z regulaminem biblioteki szkolnej. Podziękowali również poetom za tworzenie wierszy, pisarzom za baśnie i legendy, bajkopisarzom za piękne bajki.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli w obecności dyrektora szkoły Krzysztofa Osowskiego uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą kochać i szanować książki. Przyrzekli również z wielką powagą traktować swoje obowiązki czytelnika.

Po złożeniu przyrzeczenia, już jako czytelnicy biblioteki szkolnej, podpisali się pod przysięgą i na kartach czytelników. Następnie zapoznali się ze zbiorami biblioteki i wypożyczyli swoje pierwsze książeczki.

Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci i zgodnie z obietnicą, uczniowie będą częstymi gośćmi biblioteki.

Teresa Bryła — dobry duch biblioteki szkolnej


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teresa

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages