Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Strażacki tydzień. Trzy pożary oraz cztery miejscowe zagrożenia

2020-03-03 13:00:51 (ost. akt: 2020-03-04 06:37:42)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Bartoszycach

W okresie 24 lutego do 1 marca br. strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 9-krotnie. Odnotowaliśmy 4 miejscowe zagrożenia, 3 pożary oraz dwa alarmy fałszywe.

Działania gaśnicze, jakie zarejestrowaliśmy w minionym tygodniu, to m.in. pożar sadzy w przewodach kominowych budynku mieszkalnego w Bisztynku oraz pożar sterty słomy w balotach w miejscowości Różyna.

W zakresie miejscowych zagrożeń strażacy wzywani byli m.in. do dwóch wypadków z udziałem samochodów osobowych.

29 lutego w miejscowości Szczurkowo samochód osobowy uderzył w szlaban znajdujący się w obrębie pasa granicznego. W chwili przybycia pierwszych zastępów kierujący znajdował się poza pojazdem. Kierowca był przytomny, poruszał się samodzielnie, nie uskarżał się na żadne dolegliwości, jednak został przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala w Bartoszycach.

1 marca w miejscowości Gruszyny na drodze wojewódzkiej miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały dwie osoby. W chwili przybycia zastępów straży kierujący wraz z pasażerem znajdowali się poza pojazdem. Na miejscu ZRM zaopatrzył poszkodowanych i podjął decyzję o przewiezieniu na dalszą obserwacje na SOR w Olsztynie i Bartoszycach.

W wyżej wymienionych działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bartoszycach, OSP Sępopol, OSP Bezledy, OSP Różyna oraz Wojskowa Straż Pożarna 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. 
Łącznie w działaniach udział brało 91 strażaków.mł. asp. Sylwia Koziatek-KoreńczukCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Swój #2879142 | 83.9.*.* 3 mar 2020 13:31

    Dla tego z Toyoty powinni już prawko zabrać bo , gamoń nie umie jeździć i wypadek za wypadkiem ma .Jeszcze kogoś zabije.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages