Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Licealiści z "Żeroma" w Portugalii, pod koniec marca rewizyta

2020-02-28 13:04:44 (ost. akt: 2020-02-28 13:21:14)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W tym roku szkolnym w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach realizujemy 3 projekty unijne.

W ramach projektu "HERCULES — HERritage and CULture: Exploring Sharing and preserving the hidden treasures of European cultural heritage" wyjechaliśmy do Portugalii, a dokładniej gościliśmy w Porto nad Oceanem Atlantyckim.

Polecieliśmy pod opieką nauczycielek Elizy Argalskiej i Doroty Haraf. Zostaliśmy przyjęci bardzo gościnnie, serdecznie i z wielką otwartością. Rodziny, u których mieliśmy okazję gościć, zadbały, żeby niczego nam nie brakowało.

Mogliśmy zapoznać się z różnicami kulturowymi. Najbardziej zdziwiło nas to, że Portugalczycy nie jedzą śniadań, natomiast około godziny 20 wszyscy razem zasiadają do stołu i jedzą obfitą kolację. Bardzo podobało nam się, że nikt tam nie śpieszy się, a spóźnienie o kwadrans jest czymś normalnym, nawet jeśli chodzi o szkołę.

Każdego dnia mogliśmy okazję podziwiać piękno Portugalii. Ponieważ tematem wymiany było dziedzictwo narodowe, mieliśmy okazję być w muzeum World of Discoveries, gdzie interaktywnie przedstawiono historie wielkich odkryć geograficznych. Na koniec zwiedzania odbyliśmy rejs statkiem, który pozwolił mam poczuć się prawdziwymi odkrywcami nowych lądów.

Podczas działań projektowych przygotowaliśmy rollup i ulotki dotyczące miejsc związanych z dziedzictwem narodowym oraz prezentacje o naszym kraju i szkole. Jednak najważniejszym aspektem wymiany była możliwość porozumiewania się w języku angielskim. Mogliśmy udoskonalić nasze umiejętności. Przełamanie bariery językowej było bardzo trudne, ale udało nam się.

Poznaliśmy wielu cudownych ludzi i doświadczyliśmy wielu niezapomnianych chwil. Pod koniec marca wymiana odbędzie się w Bartoszycach. Z wielką niecierpliwością czekamy na ten moment i przyjazd nowo poznanych przyjaciół z Europy.

DF


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages