Poniedziałek, 30 listopada 2020. Imieniny Andrzeja, Maury, Ondraszka

Dzieci z "dwójki" segregują śmieci

2020-02-28 10:05:45 (ost. akt: 2020-02-28 10:12:24)

Autor zdjęcia: Danuta Banach

W przedszkolu nr 2 w Bartoszycach prowadzona jest edukacja ekologiczna. Dzieci nauczyły się jak segregować odpady i same wykonały odpowiednie pojemniki.

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak dużą rolę w życiu człowieka, począwszy od najmłodszych lat, odgrywa edukacja ekologiczna.

Promowanie właściwego zachowania i odpowiedzialnej postawy wobec środowiska naturalnego, od którego współzależymy jest istotnym elementem naszego życia, a posiadanie wiedzy, jak właściwie chronić środowisko naturalne pozwoli zapobiec jego degradacji i umożliwi zachowanie w jak najmniej zmienionej postaci dla przyszłych pokoleń.

Miesiąc luty w grupie dzieci 3-letnich „Misie ”, w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach, był bogaty w zajęcia o tematyce ekologicznej.

Dzieci dowiedziały się czym są śmieci i kto je produkuje, jak sprawić, żeby śmieci było mniej , w jaki sposób można powtórnie wykorzystać śmieci i co możemy z nich zrobić oraz jak segregować śmieci.

Podczas spacerów, w okolicy przedszkola, oglądaliśmy pojemniki do segregacji śmieci. Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały kolory koszy na śmieci. Następnie w naszej sali postanowiliśmy zrobić własne kosze do segregacji. Posłużyły nam do tego stare kartony.

W trzech grupach zabraliśmy się do malowania pudełek. Była to fajna zabawa ucząca współpracy, cierpliwości oraz dająca wiele radości z uzyskanego efektu.
W kolejnym dniu kosze zostały podpisane i zaopatrzone w znak recyklingu.

Przyszedł czas na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce czyli wspólne posegregowanie śmieci. To zadanie przedszkolaki wykonały na medal.

Nasze kolorowe kosze znalazły miejsce w sali i codziennie będą nam przypominały o segregacji śmieci, bo przecież „Grzeczne dzieci segregują śmieci”!.

Danuta BanachCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages