środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Mieszkaniec ul. Krótkiej: "stawiają nam śmietnik na parkingu"

2020-02-27 09:07:18 (ost. akt: 2020-02-27 09:22:58)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Przy ul. Krótkiej w Bartoszycach, między blokami 4 i 6, spółka Lokum stawia wiatę śmietnikową. Problem w tym, że instalacja staje na dotychczasowym parkingu, z czym nie wszyscy mieszkańcy chcą się pogodzić.

— Nie dość, że miejsc parkingowych jest u nas mało, to teraz stracimy kolejne — mówił mężczyzna, który zadzwonił do naszej redakcji. Powodem jego telefonu była informacja o tym, że spółka Lokum zaczęła stawiać wiatę śmietnikową w miejscu, w których dotychczas parkowały samochody.

— Obok jest przecież śmietnik murowany. Czy nie można było go rozebrać i w tym miejscu postawić nowego? — pytał mieszkaniec ulicy Krótkiej.

Zadzwoniliśmy do prezesa spółki Lokum. Bogdan Popławski wyjaśniał: — Wspólnoty z ulicy Krótkiej wystąpiły do urzędu miasta o wskazanie terenu na wydzierżawienie pod wiatę śmietnikową. Miasto zdecydowało o wydzierżawieniu tego właśnie terenu. To jedyna możliwość, by zachować wszystkie aspekty odległościowe od budynków — powiedział Bogdan Popławski.

Co do miejsc parkingowych, prezes spółki odpowiedział: — Są one utworzone wzdłuż ulicy Słowackiego, na wysokości Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2, są przy lodowisku, są za dawnym kinem, za dawną "Romą", więc trochę ich jest — wyliczał Popławski.

Zapytaliśmy go jeszcze o stary śmietnik, murowany. Okazało się, że wkrótce zostanie on zlikwidowany. — Nie spełnia on wymogów. Z miastem bardzo długo rozważaliśmy, gdzie postawić nowy śmietnik. Braliśmy pod uwagę wariant, w którym nowy ustawimy w miejsce starego. Trzeba było jednak wziąć pod uwagę nie tylko przepisy, ale też to, aby pod wiatę mogły podjechać samochody odbierające odpady — powiedział prezes Lokum.

kwkCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jaro #2877073 | 176.97.*.* 27 lut 2020 21:41

  Parking za kinem Muzą jest chyba tylko dla klientów sklepu ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ? #2876770 | 185.138.*.* 27 lut 2020 13:16

  A czy tam jest zachowana zasada 10 metrów od budynku mieszkalnego i 3 metrów od granicy działki?

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages